Տրանսպորտային ռեֆորմը վերջնականացնելու համար մնում է 150-200 ավտոբուսի գնում իրականացնել․ Ավինյան
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ Երևանի քաղաքապետարանը շարունակում է համալրաել հանրային տրասպորտի պարկը։
«Համայնքային բյուջեի հաշվին գնում է իրականացվել՝ 171 8,5 մետրանոց ավտոբուսներ և 15 տրոլեյբուսներ։ Այս պահին առաջին խմբաքանակը եկել է, 22 ավտոբուս Երևանում է, 10 տրոլեյբուս։
Մինչեւ 2 շաբաթվա ընթացքում ամբողջ խմբաքանակը կլինի Երևանում։
Կարծում եմ՝ Երևանի հանրային տրանսպորտի զարգացման տեսանկյունից շատ կարևոր ձեռքբերում է։ Վերջնականացնելու համար տրանսպորտային ռեֆորմը մնում է 150-200 ավտոբուսի գնում իրականացնել և դրանով ավտոբուսային պարկի համալրման հարցը փակած կլինենք»,- ասաց նա։

Для завершения транспортной реформы осталось закупить 150-200 автобусов. Авинян
Мэр Еревана Тигран Авинян в беседе с журналистами отметил, что мэрия Еревана продолжает пополнять парк общественного транспорта.
«За счет средств муниципального бюджета приобретен 171 автобус длиной 8,5 метра и 15 троллейбусов. На данный момент прибыла первая партия, в Ереване находятся 22 автобуса, 10 троллейбусов.
В течение 2 недель вся партия будет в Ереване.
Я считаю, что это очень важное достижение с точки зрения развития общественного транспорта в Ереване. Для завершения транспортной реформы осталось закупить 150-200 автобусов, и на этом мы закроем вопрос пополнения автобусного парка", - сказал он.