«Ես վստահ չեմ, որ իրենց օրակարգն այս երկրի ու ժողովրդի շահերից է բխում». Տիգրան Ավինյանը՝ ընդդիմության մասին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն անդրադարձել է Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի գլխավորած շարժմանը. «Ինձ համար, օրինակ, հասկանալի չէ՝ բեմում գտնվող մարդկանց արժեքները։ Ես վստահ չեմ, որ իրենք ժողովրդավարության արժեքները կիսում են։ Ես վստահ չեմ, որ իրենց օրակարգն այս երկրի ու ժողովրդի շահերից է բխում»,- ասել է նա։
Ըստ Ավինյանի՝ «Ես վստահ եմ, որ մենք երբևէ այս երկրում ընտրություններ չենք կեղծելու, և մի օր վստահաբար՝ ընդդիմությունն արդար ընտրությունների միջոցով հաղթելու է։ Բայց ես վստահ չեմ, որ այսօր կան այդ ուժերը, որ այդ նույն տրամաբանությունն ամենակարևոր, ամենաֆունդամենտալ արժեքը կիսում են»։

"I am not sure that their agenda is in the interests of this country and people." Tigran Avinyan on the opposition
Yerevan Mayor Tigran Avinyan referred to the movement led by Bagrat Archbishop Galstanyan. "For example, I don't understand the values ​​of the people on stage. I am not sure that they share the values ​​of democracy. I am not sure that their agenda is in the interests of this country and people," he said.
Avinyan says, "I am sure that we will never falsify elections in this country, and one day, the opposition will win through fair elections. But I'm not sure that today there are those forces that share the same logic, the most important, the most fundamental value."