Երևանում է Թբիլիսիի քաղաքային խորհրդի նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը
Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ  Արմեն Փամբուխչյանը և քաղաքապետի տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանն ընդունել են Թբիլիսիի քաղաքային խորհրդի նախագահ Գիորգի Տկեմալաձեի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՀ-ում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Շարվաշիձեն:
Ողջունելով հյուրերին՝ Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալը կարևորել է հայ-վրացական բարեկամական կապերն ու գործընկերային հարաբերությունները և վստահեցրել, որ պատվիրակության այցը կխթանի երկու մայրաքաղաքների օրենսդիր մարմինների միջև կապերի ընդլայնմանն ու փորձի փոխանակմանը։
Կողմերն ընդգծել են, որ այցի շրջանակում հանդիպումներն ու քննարկումները կլինեն արդյունավետ, գործակցության նոր հնարավորություններ կընձեռեն, ինչպես նաև կամրապնդվի ավագանիների համագործակցությունը:
Վրաստանի պատվիրակությունն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Պատվիրակության անդամները ծաղկեպսակ և ծաղիկներ են դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ:

Делегация во главе с председателем Тбилисского горсовета находится в Ереване
Первый заместитель мэра Еревана Армен Памбухчян и заместитель мэра Левон Оганесян приняли делегацию, возглавляемую председателем горсовета Тбилиси Георгием Ткемаладзе. Во встрече также принял участие Чрезвычайный и Полномочный Посол Грузии в Армении Георгий Шарвашидзе.
Приветствуя гостей, первый заместитель мэра Еревана подчеркнул армяно-грузинские дружественные и партнерские отношения и заверил, что визит делегации будет способствовать расширению связей и обмену опытом между законодательными органами двух столиц.
Стороны подчеркнули, что встречи и обсуждения в рамках визита будут эффективными, предоставят новые возможности и укрепят сотрудничество..
Грузинская делегация посетила мемориальный комплекс Цицернакаберд. Члены делегации возложили венок и цветы к бессмертному огню, увековечивающему память жертв Геноцида армян.