Քննարկվել են Երևանի և Մեքսիկայի զարգացած նահանգներից մեկի հետ համագործակցության հարցեր
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Մեքսիկայի Սան Լուիս Պոտոսի նահանգապետ Ռիկարդո Գալյարդո Կարդոնայի գլխավորած պատվիրակությանը:
Սան Լուիս Պոտոսը տնտեսապես զարգացած և Մեքսիկայի երեք կարևոր նահանգներից մեկն է:
Ողջունելով հյուրերին՝ քաղաքապետը հյուրերին է ներկայացրել Երևանի զարգացման հեռանկարները, քաղաքային տնտեսության տարբեր ենթակառուցվածքներում կատարվող բարեփոխումներն ու կառավարման համակարգի բարելավմանը միտված քայլերը:
Տիգրան Ավինյանը նշել է, որ բարեփոխումների հիմքում մեկ նպատակ է՝ Երևանը դարձնել «խելացի քաղաք»` թվայնացված ու արդիականացված:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Մեքսիկայի Սան Լուիս Պոտոսի նահանգապետ Ռիկարդո Գալյարդո Կարդոնան իր հերթին նշել է, որ առկա է մեծ հնարավորություն՝ արդյունավետ գործակցություն ծավալելու և համատեղ ծրագրեր իրականացնելու համար:
Հանդիպմանը կողմերն անդրադարձել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այն ոլորտներին, որոնք կարող են հիմք դառնալ գործակցություն հաստատելու համար:

Обсуждены вопросы сотрудничества с Ереваном и одним из развитых штатов Мексики
Мэр Еревана Тигран Авинян принял делегацию, возглавляемую губернатором мексиканского города Сан-Луис-Потоси Рикардо Галлардо Кардоном.
Сан-Луис-Потоси является одним из трех экономически развитых и важных штатов Мексики.
Приветствуя гостей, мэр представил гостям перспективы развития Еревана, проводимые реформы в различных инфраструктурах городского хозяйства и шаги, направленные на совершенствование системы управления.
Тигран Авинян отметил, что реформы основаны на одной цели: сделать Ереван «умным городом», цифровизированным и модернизированным.
Выразив благодарность за теплый прием, губернатор мексиканского города Сан-Луис-Потоси Рикардо Галлардо Кардона со своей стороны отметил, что существует прекрасная возможность развивать эффективное сотрудничество и реализовывать совместные проекты.
На встрече стороны обсудили сферы взаимного интереса, которые могут стать основой для налаживания сотрудничества.