Միասնական տոմսային համակարգն ուժի մեջ կմտնի 2025թ. հունվարի 1-ից (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ավագանու նիստում անդրադարձել է միասնական տոմսային համակարգի ներդրման ժամկետի հետաձգմանը։
Նրա խոսքով՝ հետաձգումը կապված է իրենց խոստման հետ՝ 171 նոր ավտոբուսի ու նոր տրոլեյբուսի գիծ մտնելուց հետո միայն համակարգը կմտնի ուժի մեջ. «Վստահեցնում եմ՝ բոլոր հնարավոր խոռոչները, որ առկա էին կառույցում, նոր համակարգը կչեզոքացնի, հաշվի առնելով այն, որ կանխիկի դրամաշրջանառություն այլևս չի լինելու»։
Ավելի ուշ, Գրիգոր Երիցյանի հարցին ի պատասխան, Տիգրան Ավինյանը նշեց, որ շարժակազմերը պլանավորվում է ստանալ հոկտեմբերին. «Ձևակերպումներն իրականացնելու, գծեր մտցնելու և որոշակի տեխնիկական լուծումներ ապահովելու համար է առաջարկվել ժամկետը տեղափոխել հունվարի 1-ը»։

Мэр Еревана Тигран Авинян на заседании Совета старейшин коснулся переноса введения единой билетной системы.
По его словам, задержка связана с их обещанием: система вступит в силу только после ввода в эксплуатацию 171 нового автобуса и новой троллейбусной линии. "Уверяю вас, что новая система нейтрализует все возможные лазейки, которые существовали в структуре, с учетом того, что наличного обращения больше не будет".
Позже, отвечая на вопрос Григора Ерицяна, Тигран Авинян отметил, что получение подвижного состава планируется в октябре. " В целях реализации формулировок, внедрения линий и предоставления определенных технических решений предложено перенести срок на 1 января".
По его словам, процесс можно было организовать и раньше, но они хотят, чтобы система была целостной и безупречной