Արաբկիրում երևանցիները շուտով կունենան հանգստի նոր գոտի
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է, որ Արաբկիրում համայնք-մասնավոր գործակցության շրջանակում երևանցիները շուտով կունենան հանգստի նոր գոտի։
«Երևանը քաղաք է մարդկանց համար և այն, որ բակերն ու այգիները պետք է ծառայեն բնակիչների հանգստին ու ժամանցին, մեր ծրագրի կարևորագույն կետերից է, որին անշեղորեն հետևում ենք։
Արաբկիրում համայնք-մասնավոր գործակցության շրջանակում երևանցիները շուտով կունենան հանգստի նոր գոտի՝ մարզահրապարակով, ամֆիթատրոնով ու ջրավազան-շատրվաններով։
Մերգելյանի այգու շինանարական աշխատանքները ընթացքի մեջ են, և առաջիկայում հանգստի գոտին երևանցիներին կներկայանա ամբողջովին վերափոխված ու ժամանակակից տեսք ստացած։
Բակային բարեկարգումներին զուգահեռ՝ հոգ ենք տարել նաև կենդանասերների մասին․ շահագործման ենք հանձնել շների զբոսանքի համար առանձնացված գոտի»,- գրել է նա ֆեյբսուքի իր էջում:

Мэр Еревана Тигран Авинян сообщил на своей странице в Facebook, что в рамках общественно-частного партнерства в Арабкире у ереванцев скоро появится новая зона отдыха.
"Ереван - город для людей, и то, что дворы и парки должны служить для отдыха и развлечений жителей, является одним из важнейших пунктов нашего плана, которому мы постоянно следуем.
В рамках общественно-частного сотрудничества в Арабкире у ереванцев вскоре появится новая зона отдыха со спортивной площадкой, амфитеатром и бассейном-фонтанами.
Строительные работы парка Мергелян продолжаются, и в ближайшем будущем зона отдыха предстанет перед жителями Еревана в полностью преображенном и современном виде.
Помимо благоустройства двора мы позаботились и о любителях животных. мы ввели в эксплуатацию отдельную зону для выгула собак", - написал он на своей странице в Facebook.