Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ներկայացրել է մայրաքաղաքի տրանսպորտային բարեփոխումներն ու միասնական տրանսպորտային համակարգի ներդրման ուղղությամբ արվող աշխատանքները։
Ըստ քաղաքապետի՝ տրանսպորտային պարկը դեռ չի համալրվել, և հիմա այդ ուղղությամբ շարունակվում են աշխատանքները. «Առանց այս համալրման՝ մենք չենք կարող ասել, որ տրանսպորտային ցանցը պատրաստ ու ամբողջական է և պետք է բավարարի բոլորի պահանջներին։ Մենք ռեֆորմի պրոցեսում ենք»,- ասել է նա։
Ավինյանը խոսել է նաև կարմիր գծերի մասին՝ նշելով, որ սա ընդհանուր տրանսպորտային ցանցի բեռնաթափման մի մաս է, որն իր բաժին չափով ապահովել է։

«Мы находимся в процессе транспортной реформы». Тигран Авинян
Мэр Еревана Тигран Авинян представил транспортные реформы столицы и проводимые работы в направлении внедрения единой транспортной системы.
По словам мэра, транспортный парк пока не пополнился, и сейчас работы в этом направлении продолжаются. «Без этого дополнения мы не можем сказать, что транспортная сеть готова, завершена и должна отвечать всем требованиям. Мы находимся в процессе реформ", - сказал он.
Авинян также рассказал о красных линиях, отметив, что это часть разгрузки общей транспортной сети, которую они по своей мере обеспечили.