Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ներկայացրել է մայրաքաղաքի տրանսպորտային բարեփոխումներն ու միասնական տրանսպորտային համակարգի ներդրման ուղղությամբ արվող աշխատանքները։
Ըստ քաղաքապետի՝ տրանսպորտային պարկը դեռ չի համալրվել, և հիմա այդ ուղղությամբ շարունակվում են աշխատանքները. «Առանց այս համալրման՝ մենք չենք կարող ասել, որ տրանսպորտային ցանցը պատրաստ ու ամբողջական է և պետք է բավարարի բոլորի պահանջներին։ Մենք ռեֆորմի պրոցեսում ենք»,- ասել է նա։
Ավինյանը խոսել է նաև կարմիր գծերի մասին՝ նշելով, որ սա ընդհանուր տրանսպորտային ցանցի բեռնաթափման մի մաս է, որն իր բաժին չափով ապահովել է։

"We are in the process of transport reform." Tigran Avinyan
The mayor of Yerevan, Tigran Avinyan, presented the capital's transport reforms and the work being done to introduce a unified transport system.
According to the mayor, the transport fleet has yet to be replenished, and the work in that direction continues. "Without this addition, we cannot say that the transport network is ready and complete and should meet everyone's requirements. We are in the process of reform," he said.
Avinyan also spoke about the red lines, noting that this is a part of the general transport network's load shedding, which he has provided to his extent.