Քննարկվել են Երևանի գլխավոր հատակագծի մշակմանն առնչվող հարցեր
Քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը Երևանի նոր գլխավոր հատակագծի մշակմանն առնչվող հարցեր է քննարկել Լոնդոնի քաղաքային պլանավորման «OUTCOMIST» ընկերության հիմնադիր-տնօրեն, քաղաքաշինարար Քրիս Չոայի հետ՝ տեսակապի միջոցով:
Քաղաքի ռազմավարական զարգացումն ապահովող կարևորագույն այս փաստաթուղթը մշակելու գործում համայնքը կարևորում է միջազգային փորձագետների կարծիքն ու համատեղ ճանապարհային քարտեզի մշակումը:
Նոր գլխավոր հատակագիծը կլինի թվայնացված մի փաստաթուղթ, որն ապահովելու է Երևանի համաչափ ու դինամիկ զարգացումը:

Обсуждены вопросы, связанные с разработкой генерального плана Еревана
Мэр Тигран Авинян по видеосвязи обсудил вопросы, связанные с разработкой нового генерального плана Еревана, с градостроителем Крисом Чоа, основателем-директором лондонской градостроительной компании "OUTCOMIST".
При разработке этого важного документа, обеспечивающего стратегическое развитие города, община ценит мнение международных экспертов и разработку совместной дорожной карты.
Новый генеральный план станет оцифрованным документом, который обеспечит сбалансированное и динамичное развитие Еревана.