Երևանի ավագանու նիստում օրակարգի հաստատման և չզեկուցվող հարցերի ընդունման քվեարկության ժամանակ անհամաձայնություն եղավ «Քաղաքացիական պայմանագիր» և ընդդիմադիր խմբակցությունների ներկայացուցիչների միջև։ Ընդդիմադիրները պնդում էին, որ իրենք չեն իմացել, թե որ հարցերն են քվեարկության դրվել։
«Որ լսեք, կիմանաք։ Որ իրար հետ չխոսեք, ինձ չընդհատեք, լսեք՝ կիմանաք։ Ձեր ասելով և ձեր ուզելով չի, հարգելի գործընկերներ»,- արձագանքեց քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը՝ տեղեկացնելով, որ ավագանին հաստատել է օրակարգն ու չզեկուցվող հարցերը։
Ավինյանն ընդդիմադիրներին նաև զգուշացրեց. «Ուզում եք սեղանին խփեք, ինչ ուզում եք՝ արեք։ Սա ձեր իրավունքն է։ Ուզում եք՝ բոյկոտեք, էդ գործում էլ եք լավ, բայց գիտեք՝ դրա հետևանքը ինչ է լինում։ Բայց ասեմ՝ անկարգապահ լինելու հետևանքն էլ կա մեր կանոնակարգով նախատեսված, ավագանու հարգելի անդամներ»։
Անդրադառնալով «Ազգային առաջընթաց» խմբակցության ավագանու անդամ Իզաբելլա Աբգարյանի հայտարարություններին՝ Տիգրան Ավինյանը նշեց. «Իմ ներվերը բետոնից են, ինձ չեք կարողանալու հունից հանել։ Տիկին Աբգարյան, մի ստիպեք միկրոֆոններն անջատել ու զգուշացումներ բաժանել»։

На заседании Совета старейшин Еревана в ходе голосования за утверждение повестки дня и принятие неотчетных вопросов возникли разногласия между представителями фракции "Гражданский договор" и оппозиционных фракций. Оппоненты утверждали, что не знают, какие вопросы выносятся на голосование.
«Вы узнаете, если прислушаетесь. Не будете разговаривать друг с другом, не будете перебивать меня, выслушайте и вы все поймете. Ваши заявления и прихоти не пройдут, дорогие коллеги », - ответил мэр Тигран Авинян, сообщив, что совет утвердил повестку дня и вопросы, не подлежащие отчету.
Авинян также предупредил оппозиционеров. «Если хотите стучите по столу, делайте, что хотите. Это ваше право. Можете бойкотировать, как обычно делаете, но вы знаете, каковы будут последствия. Но позвольте мне сказать вам, что будут последствия вашему поведению, предусмотренные нашими правилами, уважаемые члены Совета Старейшин».
Касаясь заявлений члена Совета старейшин фракции «Национальный прогресс» Изабеллы Абгарян, Тигран Авинян отметил. «У меня бетонные нервы, вы не сможете вывести меня из себя, Госпожа Абгарян, не вынуждайте отключать микрофоны и раздавать предупреждения».