Երևանի քաղաքապետարանը ՀԲ-ի հետ նախաձեռնել է հանրային կառավարման բարեփոխումների ծրագիր
Համաշխարհային բանկի հետ համատեղ իրականացվող ծրագրերի ընթացքին առնչվող խնդիրներ են քննարկվել Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի ու Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի գծով կառավարման հատվածի ղեկավար Ադրիան Ֆոզարդի հանդիպման ժամանակ:
Երևանի քաղաքապետարանը Համաշխարհային բանկի հետ նախաձեռնել է հանրային կառավարման բարեփոխումների ծրագիր՝ քաղաքացիներին մատուցվող ծառայությունների թվայնացմամբ: Շինթույլտվությունների արագ տրամադրում, բարելավված բիզնես գործընթաց, քաղաքացիների հետ հետադարձ կապ. սրանք այն կարևոր գործընթացներն են, որոնք ընդգրկված են ծրագրում:
Ողջունելով հյուրերին՝ քաղաքապետ Ավինյանն ընդգծել է, որ մայրաքաղաքի թվային փոխակերպման ծրագրի առանցքային նպատակը բնակիչներին մատուցվող ծառայությունները հասանելի, թափանցիկ ու հարմարավետ դարձնելն է:
Կարևորելով քաղաքային իշխանության մոտեցումները կառավարման գործում՝ Ադրիան Ֆոզարդն իր հերթին նշել է, որ քաղաքային տնտեսության ցանկացած ոլորտում թվայնացման գործընթացը բերում է աշխատանքների արդյունավետ կազմակերպման:

Мэрия Еревана инициировала программу реформ государственного управления совместно с ВБ
Проблемы, связанные с продвижением проектов, реализуемых совместно со Всемирным банком, были обсуждены в ходе встречи мэра Еревана Тиграна Авиняна и руководителя управления по Европе и Центральной Азии Адриана Фозарда.
Мэрия Еревана совместно со Всемирным банком инициировала программу реформы государственного управления, предусматривающую цифровизацию услуг, предоставляемых гражданам. Быстрая выдача разрешений на строительство, улучшение бизнес-процесса, обратная связь с гражданами. это важные процессы, которые включены в программу.
Приветствуя гостей, мэр Авинян подчеркнул, что основная цель программы цифровой трансформации столицы – сделать услуги, предоставляемые жителям, доступными, прозрачными и комфортными.
Подчеркнув подходы правительства города в управлении, Адриан Фозард, в свою очередь, отметил, что процесс цифровизации в любой сфере экономики города приводит к эффективной организации работы.