Երևանի քաղաքապետն ընդունել է ՀՀ-ում Ղազախստանի դեսպանին
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են Երևանի և Աստանայի միջև նախանշվող համաձայնագրի ստորագրմանն ու երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող ծրագրերին:
Առանձնակի կարևորելով գործընկերային հարաբերությունների զարգացումը նաև քաղաքների մակարդակում՝ Տիգրան Ավինյանը նկատել է, որ ստորագրվող փասթաթուղթն իր հերթին հնարավորություն կտա գործել՝ ի բարօրություն երկու քաղաքների ու ժողովուրդների:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության ու գործակցության պատրաստակամության համար՝ Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևը նշել է, որ իր լիազորությունների շրջանակում պատրաստակամ է աջակցելու և օժանդակելու երկուստեք կապերի ամրապնդմանն ու խորացմանն ուղղված բոլոր նախաձեռնություններին և ծրագրերին:

Мэр Еревана принял посла Казахстана в Армении
Мэр Еревана Тигран Авинян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Казахстан в Республике Армения Болата Иманбаева.
В ходе встречи стороны обсудили подписание предлагаемого соглашения между Ереваном и Астаной и программы, представляющие взаимный интерес.
Подчеркнув развитие партнерских отношений и на уровне города, Тигран Авинян отметил, что подписываемый документ, в свою очередь, даст возможность действовать на благо как городов, так и народов.
Выразив благодарность за теплый прием и готовность к сотрудничеству, Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Казахстан в Республике Армения Болат Иманбаев отметил, что готов поддерживать и содействовать всем инициативам и программам, направленным на укрепление и углубление двусторонних связей. в пределах своих полномочий.