Նոր տոմսային համակարգով կարող ենք հասնել ինքնաֆինանսավորման. Տիգրան Ավինյան
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը կարծում է, որ տրանսպորտի միասնական տոմսային համակարգի ներդրման դեպքում կարող են հասնել ինքնաֆինանսավորման․
«Այս թեմայի շուրջ մենք ներսում դեբատ ունենք։ Պարոն Գրիգորյանը կարծում է, որ պետք է շարունակենք սուբսիդավորել։ Ես այդպես չեմ կարծում. ես կարծում եմ՝ էֆեկտիվ կառավարման ու գործարկման դեպքում առնվազն ինքնաֆինանսավորման հասնել այս նոր համակարգով»,- ասել է նա։
Ըստ Ավինյանի՝ դեռ պետք է վերանայվեն տոմսերի սակագները. «Պարոն Գրիգորյանն ասաց, որ տեղափոխողի սահմանափակումները պետք է դուրս գան։ Բայց նույնիսկ այդ նախագծով պետք է ունենանք ինքնաֆինանսավորվող տրանսպորտային համակարգ»,- նշեց նա։

Благодаря новой билетной системе мы можем добиться самофинансирования. Тигран Авинян
Мэр Еревана Тигран Авинян считает, что самофинансирования можно достичь с помощью внедрения единой системы проездных билетов.
«У нас есть внутренняя дискуссия на эту тему. Г-н Григорян считает, что мы должны продолжать субсидировать. Я так не думаю. Я думаю, что в случае эффективного управления и эксплуатации с помощью этой новой системы можно будет достичь как минимум самофинансирования ", - сказал он.
По словам Авиняна, цены на билеты еще необходимо пересмотреть. «Г-н Григорян сказал, что ограничения перевозчика должны быть сняты. Но даже с этим проектом у нас должна быть самофинансируемая транспортная система ", - сказал он.