Երևանի քաղաքապետարանն ու «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերությունը կգործակցեն մի շարք բնագավառներում
Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանն ընդունել է «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ալեքսեյ Մելնիկովին:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել առաջիկա ծրագրերի, երկաթուղու խնդիրների ու երկկողմ գործակցության վերաբերյալ:
Կարևորելով կառույցի դերը երկաթուղային ցանցի զարգացման տեսակետից՝ Արմեն Փամբուխչյանը նշել է, որ համայնքը պատրաստ է իր լիազորությունների շրջանակում աջակցել ընկերությանը Երևանի տարածքում նախաձեռնված ծրագրերն իրականացնելու գործում:
Շնորհակալություն հայտնելով գործակցության պատրաստակամության համար՝ Ալեքսեյ Մելնիկովը նշել է, որ իրենց ծրագրերն առաջնահերթորեն միտված են քաղաքացիների համար անվտանգ ու հարմարավետ ուղևորափոխադրում ապահովելուն:
2023թ. ընդհանուր առմամբ ընկերության մերձքաղաքային և միջազգային գնացքների ծառայություններից օգտվել է ավելի քան 538 հազար մարդ, ինչը 7,5 տոկոսով ավելի է 2022 թվականի ցուցանիշից:

Мэрия Еревана и компания «Южно-Кавказская железная дорога» будут сотрудничать по ряду направлений
Первый заместитель мэра Еревана Армен Памбухчян принял генерального директора компании «Южно-Кавказская железная дорога» Алексея Мельникова.
В ходе встречи собеседники обменялись мыслями о предстоящих проектах, железнодорожных проблемах и двустороннем сотрудничестве.
Подчеркнув роль структуры с точки зрения развития железнодорожной сети, Армен Памбухчян отметил, что мэрия готова поддержать компанию в рамках ее полномочий в реализации инициированных в Ереване проектов.
Выразив благодарность за готовность к сотрудничеству, Алексей Мельников отметил, что их планы в первую очередь направлены на обеспечение безопасных и комфортных пассажирских перевозок граждан.
В целом за 2023 год услугами компании пригородными и международными поездами воспользовались более 538 тысяч человек, что на 7,5 процента больше показателя 2022 года.