«Ձեր ասած ամեն սուտը բացահայտելու եմ». Տիգրան Ավինյանը՝ Գրիգոր Երիցյանին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Պարոն Երիցյան, ես և Դուք երբևէ թիմակից չենք եղել, նույնիսկ, շատ դեպքերում, գաղափարակից էլ չենք եղել»․ նկատել է Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը՝ դիմելով ավագանու «Ազգային առաջընթաց» խմբակցության անդամ Գրիգոր Երիցյանին։ Նա նշել է, թե իրենք տարբեր մոտեցումներ և իրականության տարբեր ընկալումներ ունեն. «Երբ խոսում եք ժողովրդավարությունից, ուզում եմ հիշեցնել հենց այս՝ 2023թ. ավագանու ընտրությունների արդյունքները, որտեղ ընդամենը 53 ձայնը որոշիչ էին լինելու։ Հիմա ասում եք՝ էդ սկզբունքից ետ ենք կանգնել։ Մենք երբևէ այդ սկզբունքից ետ չենք կանգնել ու չենք կանգնելու»։
Ավինյանը չհամաձայնվեց նաև դիտարկմանը, թե ավագանին չի գործում. «Այս ավագանու կազմն, իր բոլոր խնդիրներով հանդերձ, Երևանի վերջին տարիների ավագանիների հետ համեմատած, ամենավճռական որոշումներն է կայացրել։ 2023թ․ վերջում այնպիսի որոշումների ենք հանգել, որ Երևանի սեփական եկամուտները 64%–ով ավելացել են։ Այս ծավալի փոփոխություն, Ձեր թիմակից և գործընկեր Հայկ Մարությանի՝ քաղաքապետ լինելու օրոք չի եղել»։
Ավինյանը Երիցյանին մեղադրել է նաև սուտ խոսելու մեջ. «Արդեն մանիպուլյացիա էլ չի․ Դուք անցել եք ստի։ Նույն սուտը այստեղից կրկնեցիք, երբ ասացիք, որ տոնածառի լուսավորության վրա ավել գումար ենք ծախսել։ Ամեն բառը կարևոր է, պարոն Երիցյան։ Մարդկանց համար, որ քաղաքական լսողություն ունեն, այս բառերն ականջ կտրող են։ Երբ ասում եք՝ մենք տոնածառի լուսավորության վրա ավելի շատ գումար ենք ծախսել, քան Դուք, սուտ եք ասում։ Դուք գիտակցված եք սա ասում»,- նշել է նա։
Ավինյանը շեշտադրեց, որ իրենք պատկերացնում են իրական աշխատանք, պատասխանատվություն, շատ դեպքերում՝ պատասխանատու որոշումներ․ «Իսկ դուք անցել եք պոպուլիզմի, մանիպուլյացիայի և, արդեն իսկ, ստի դաշտ։ Ամեն հարցով Ձեր ասած սուտը, խոստանում եմ, ես բացահայտելու եմ»։

«Я разоблачу каждую вашу ложь». Тигран Авинян – Григору Ерицяну (ВИДЕО)
«Господин Ерицян, мы с вами никогда не были товарищами по команде, а во многих случаях даже не были идеологами». - отметил мэр Еревана Тигран Авинян, обращаясь к члену фракции "Национальный прогресс" Совета старейшин Григору Ерицяну. Он отметил, что у них разные подходы и разное восприятие реальности. «Когда вы говорите о демократии, я хочу напомнить вам о результатах выборов в Совет старейшин, на которых решающими могли быть 53 голоса. Теперь вы говорите, что мы отошли от этого принципа. Мы никогда не отступали от этого принципа и не отступим».
Авинян также не согласился с замечанием о том, что совет старейшин не функционирует. " Состав этого совета старейшин, при всех своих проблемах, принял самые кардинальные решения по сравнению с советами старейшин Еревана последних лет. В 2023 году мы пришли к таким решениям, что собственные доходы Еревана увеличились на 64%. За время пребывания на посту мэра вашего соратника и партнера Айка Марутяна никаких изменений в этом объеме не произошло».
Авинян также обвинил Ерицяна во лжи. «Это уже даже не манипуляция, а откровенная ложь. Вы повторили ту же ложь, когда заявили, что мы потратили больше денег на новогоднее освещение елки. Каждое слово имеет значение, господин Ерицян. Для людей, интересующихся политическими проблемами, эти слова режут слух. Когда вы говорите, что мы потратили на освещение елки больше денег, чем вы, вы лжете. Вы это сознательно говорите", - сказал он.
Авинян подчеркнул, что они предусматривают настоящую работу, ответственность и во многих случаях ответственные решения. «А вы вышли на поле популизма, манипуляций и уже лжи. Обещаю, я разоблачу каждую ложь, которую вы сказали».