Երևանի քաղաքապետարանը, Եվրոպական ներդրումային բանկը, Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկն ու Ասիական զարգացման բանկը համատեղ մի շարք ծրագրեր են իրականացնում, որոնք ուղղված են ենթակառուցվածների զարգացմանը: Բանկերի ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ժամանակ Երևանի փոխքաղաքապետներ Լևոն Հովհաննիսյանն ու Սուրեն Գրիգորյանը քննարկել են ծրագրերի ընթացքն ու նախանշել առաջիկա անելիքները:
Որպես դիտարկվող նախագծեր՝ կողմերն անդրադարձել են էլեկտրական տրանսպորտի նոր շարժակազմերի ներդրմանը, մետրոպոլիտենի վերակառուցմանն ու էներգաարդյունավետությանն ուղղված այլ ծրագրերին:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել առաջիկայում քննարկել հստակ առաջարկներ՝ նախանշվող ծրագրերը գործնական փուլ տեղափոխելու, ինչպես նաև տեխնիկական, խորհրդատվական ու ֆինանսական աջակցություն տրամադրելու վերաբերյալ:

Реконструкция метро, ​​внедрение электротранспорта. Обсуждались совместные проекты
Мэрия Еревана, Европейский инвестиционный банк, Европейский банк реконструкции и развития и Азиатский банк развития совместно реализуют ряд проектов, направленных на развитие инфраструктуры. В ходе встречи с представителями банков заместители мэра Еревана Левон Оганесян и Сурен Григорян обсудили ход реализации программ и наметили предстоящие действия.
В качестве рассмотренных проектов стороны назвали внедрение нового электротранспорта, реконструкцию метрополитена и другие проекты, направленные на энергоэффективность.
Достигнута договоренность обсудить в ближайшее время четкие предложения по переходу запланированных программ на практическую стадию, а также оказать техническую, консультационную и финансовую поддержку.