Խոսեցինք AI լուծումների միջոցով երևանյան կյանքի բարելավման ուղղությունների մասին. Տիգրան Ավինյան
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը այցելել է SADA ընկերություն և քննարկում ունեցել գեներատիվ AI լուծումների միջոցով երևանյան կյանքի բարելավման ուղղությունների մասին։
«Շարունակելով երիտասարդների հետ հանդիպումներն ու քննարկումները, այս անգամ բիզնեսի և տեխնոլոգիական խորհրդատու, Google Cloud-ի մրցանակակիր գործընկեր SADA ընկերությունում էի:
Խոսեցինք տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և գեներատիվ AI լուծումների միջոցով  երևանյան կյանքի բարելավման ուղղությունների մասին: Մեր ցանկացած նախաձեռնության հիմքում երևանցու հարմարավետ կյանքն է, և նմանատիպ հանդիպումներն ու երիտասարդների կարծիքները լսելը ևս մեկ քայլ է դրան ուղղված»,- ասվում է Տիգրան Ավինյանի «ֆեյսբուքի» էջում արված գրառման մեջ։

Yerevan Mayor Tigran Avinyan visited the SADA company and discussed ways to improve life in Yerevan through generative AI solutions.
"Continuing meetings and discussions with young people, this time I was at SADA, a business and technology consultant and an award-winning partner of Google Cloud.
We talked about directions for improving life in Yerevan through information technologies and generative AI solutions. The basis of any of our initiatives is the comfortable life of the people of Yerevan, and similar meetings and listening to the opinions of young people is another step towards it," Tigran Avinyan said in a post on his Facebook page.