«Նոր ճանապարհի կառուցումը կբեռնաթափի երթևեկությունը, ներդրումային հնարավորություն կստեղծի». Տիգրան Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Այս ճանապարհի կառուցումը բավական երկար քննարկված, բոլոր ուսումնասիրություններն անցած նախագիծ է, որն էականորեն կբեռնաթափի ավտճանապարհային երթևեկությունը». հայտարարել է Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը՝ անդրադառնալով Հայաստանի և ԱԶԲ-ի միջև 60 մլն դոլար արժողության վարկային համաձայնագրին։
Հիշեցնենք, որ համաձայնագրով 60 մլն եվրո է տրամադրվում Իսակով-Արշակունյաց ճանապարհահատվածի շինարարության համար։
Տիգրան Ավինյանը նշեց, որ Մոնթե Մելքոնյան ճանապարհը ուղիղ կկապվի Արշակունյաց պողոտայի հետ:
Ըստ նրա՝ ճանապարհի կառուցումը կարևոր է Նորագյուղի նոր թաղամասի կառուցման համատեքստում․ «Այն ներդրողներին հնարավորություն է տալիս Նորագյուղը ներդրումների համար դիտարկել որպես նոր հնարավորություն»:
Քաղաքապետը կարևորեց այն հանգամանքը, որ ճանապարհի կառուցումը կիրականացնեն իրենք՝ կառավարության աջակցութամբ. «Հետագայում արդեն հնարավորություն է ստեղծում որոշակի նախնական ենթակառուցվածք ունենալ այդ թաղամասում»։
Ավինյանը նաև ասաց, որ ունենալու են Նորագյուղ թաղամասի կառուցման հայեցակարգ, որը կներկայացնեն կառավարությունանն ու հանրությանը. «Բացի բեռնաթափումից, այս ճանապարհը որոշակի հնարավորություններ է ստեղծում Նորագյուղի նոր հայեցակարգի քննարկման համար»։

«Строительство новой дороги разгрузит движение и создаст инвестиционные возможности». Тигран Авинян (ВИДЕО)
«Строительство этой дороги – давно обсуждаемый проект, прошедший все исследования, который позволит существенно разгрузить дорожное движение». Об этом заявил мэр Еревана Тигран Авинян, имея в виду кредитное соглашение на сумму 60 миллионов долларов между Арменией и АБР.
Напомним, согласно соглашению на строительство участка дороги Исаков-Аршакуняц предусмотрено 60 миллионов евро.
Тигран Авинян отметил, что дорога Монте Мелконяна напрямую соединится с проспектом Аршакуняц.
По его словам, строительство дороги важно в контексте строительства нового района Норагюх. «Это позволяет инвесторам рассматривать Норагюх как новую инвестиционную возможность».
Мэр подчеркнул, что строительство дороги будет осуществляться ими при поддержке правительства. «В будущем это уже создает возможность иметь определенную начальную инфраструктуру в этом районе».
Авинян также сообщил, что у них будет концепция строительства района Норагюха, которую они представят правительству и общественности. " Помимо разгрузки, эта дорога создает определенные возможности для обсуждения новой концепции Норагюха".