«Ինքս, դեռ 1996-ից մինչև 2002 թ., «Արարատ» ակումբում պարապել եմ, դա Երևանում իմ ամենասիրելի վայրերից մեկն է, բայց այստեղ հարցը ոչ թե մեր անձնական նախասիրությունների մասին է, այլ հանրային շահի». այս մասին այսօր, գործակարգավարական խորհրդակցության ժամանակ անդրադառնալով Օղակաձև զբոսայգու նորոգման ծրագրին․ ասաց Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
Քաղաքապետի խոսքով՝ Երևանի փոքր կենտրոնում, բացի Օղակաձև այգուց և մի քանի փոքր այգիներից, կանաչ տարածքի այլ հնարավորություններ չկան, հետևապես այստեղ լուծումները շատ պարզ են. ««Արարատ» ակումբին անպայման տրամադրվելու է տարածք, այն շարունակելու է գործել, և մենք ապահովելու ենք, որ այդ ծրագիրը արվի նախքան կորտերի տեղափոխումը, այսինքն, պետք է մեկ այլ հարմար տեղում ունենանք ակումբը, նոր հետագայում անցնենք քանդման աշխատանքներին: Իսկ ինչ վերաբերում է կանաչ տարածքների վերականգնմանը, այս հատվածում էլ պետք է տարատեսակ շենք-շինություններ քանդվեն, որ տարածքը վերադարձվի երևանցիներին, և քանի որ աղմուկը այստեղ շատ էր, բոլոր տեսակի պսևդոմասնագետներ սկսեցին խոսել, անգամ հասան գնահատականի, որ սա կոռուպցիա է»:
Տիգրան Ավինյանն ընդգծեց` որոշ մարդիկ, այսպես ասած, ճանճերի նման հավաքվել էին այս թեմայի շուրջ, որպեսզի փոքրիկ քաղաքական դիվիդենտներ շահեն․ «Ասեմ, չի ստացվելու»։

« Я сам с 1996 по 2002 год тренировался в клубе «Арарат», это одно из моих любимых мест в Ереване, но здесь вопрос не в наших личных предпочтениях, а в общественном интересе ». Об этом сегодня на регламентном совещании, касаясь проекта реновации Кольцевого парка. Об этом заявил мэр Еревана Тигран Авинян.
По словам мэра, в небольшом центре Еревана, кроме Кольцевого парка и нескольких небольших парков, других возможностей для озеленения нет, поэтому решения здесь очень простые. Клубу " Арарат" обязательно будет предоставлена территория , где он продолжит работать, и мы обеспечим выполнение этого плана до переноса кортов, то есть мы должны разместить клуб в другом подходящем месте, а затем перейти к сносу. А что касается восстановления зеленых насаждений, то на этой территории необходимо снести различные здания и сооружения, чтобы вернуть территорию ереванцам, а так как касательно этого было много шума, то заговорили всякие псевдоэксперты, и даже пришли к оценке, что это коррупция».
Тигран Авинян подчеркнул, что некоторые люди, так сказать, сплотились вокруг этой темы, как мухи, чтобы выиграть небольшие политические дивиденды. « Я скажу так: Это не сработает ».