«Որ պահին էլ լինի, արտահերթ ընտրություններից չենք խուսափում». Տիգրան Ավինյան  (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Ավագանու նիստերը բերելու ենք ինչ-որ մի տրամաբանության, որի հիմքում լինելու է երևանցիների շահերը». այս մասին այսօր տարեվերջյան ամփոփիչ ասուլիսի ժամանակ ասաց Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն՝ ի պատասխան Radar Armenia-ի հարցին։
«Ընդդիմադիր խմբակցություններին տեղեկացրել եմ՝ որ պահին էլ լինի, արտահերթ ընտրություններից չենք խուսափում», - ևս մեկ անգամ ընդգծեց Տիգրան Ավինյանը:
Քաղաքապետն, անդրադառնալով մայրաքաղաքի եկամուտներին, ասաց, որ Երևան քաղաքի եկամուտները շեշտակի աճել են. «Եվ սա նշանակում է, որ ահռելի մեծ աշխատանք ունենք հավաքագրումների և ծախսերն իրականացնելու մասով»։

«Мы ни в коем случае не избегаем досрочных выборов». Тигран Авинян (ВИДЕО)
« Мы приведем заседания совета к той логике, основой которой будут интересы ереванцев ». Об этом заявил сегодня на итоговой пресс-конференции мэр Еревана Тигран Авинян, отвечая на вопрос "Radar Armenia ".
" Я сообщил оппозиционным фракциям, что мы ни в коем случае не избегаем досрочных выборов ", - еще раз подчеркнул Тигран Авинян.
Касаясь доходов столицы, мэр сообщил, что доходы города Еревана значительно возросли. « А это значит, что нам предстоит проделать колоссальный объем работы с точки зрения сборов и расходов».