Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է դեսպան Կոպիրկինի հետ
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Ողջունելով հյուրին՝ քաղաքապետ Ավինյանը կարևորել է Երևանի և ռուսաստանյան խոշոր քաղաքների միջև ձևավորված հարաբերություններն ու ընդգծել, որ դրանք զարգացման հեռանկարներ ունեն:
Որպես հաջողված գործակցության օրինակ՝ Տիգրան Ավինյանը տեղեկացրել է, որ բոլորովին վերջերս Երևանի ավագանին փոփոխություններ է կատարել նախագծման թույլտվության և  ճարտարապետահատակագծային առաջադրանք կազմելու գործընթացում, որում հաշվի է առնվել նաև քույր քաղաք Դոնի Ռոստովի փորձը:
Դեսպան Կոպիրկինն իր հերթին նկատել է, որ Երևանի և ՌԴ տարբեր քաղաքների միջև հաստատված են գործընկերային հարաբերություններ, ինչն էլ հնարավորություն կտա ընդլայնել գործակցության շրջանակն ու համատեղ նոր ծրագրեր իրականացնել քաղաքային տնտեսության որոշակի բնագավառներում։
Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև Հայ-ռուսական առևտրային ներկայացուցչության ղեկավար Աննա Դոնչենկոն: Անդրադառնալով գործարար շրջանակներին՝ քաղաքապետ Ավինյանը կարևորել է ռուսաստանյան ընկերությունների ակտիվ մասնակցությունը Երևանի քաղաքապետարանի հայտարարած նախագծերի մրցույթներին:

Мэр Еревана Тигран Авинян встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Российской Федерации в Республике Армения Сергеем Копыркиным.
Приветствуя гостя, мэр Авинян подчеркнул сложившиеся между Ереваном и крупными городами России отношения и подчеркнул, что они имеют перспективы для развития.
В качестве примера успешного сотрудничества Тигран Авинян сообщил, что совсем недавно Совет старейшин Еревана внес изменения в процесс составления разрешения на проектирование и архитектурно-планировочного задания, в которых также был учтен опыт города-побратима Ростова-на-Дону.
Посол Копыркин, в свою очередь, отметил, что между Ереваном и различными городами Российской Федерации установлены партнерские отношения, что позволит расширить сферу сотрудничества и реализовать новые совместные проекты в отдельных сферах экономики города.
На встрече также присутствовала глава армяно-российского торгового представительства Анна Донченко. Обращаясь к деловым кругам, мэр Авинян подчеркнул активное участие российских компаний в проектных тендерах, объявленных мэрией Еревана.