Բողոքներն ու առաջարկները հնարավոր կլինի առցանց ներկայացնել (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Քաղաքապետի տեղակալ Սուրեն Գրիգորյանը տեղեկացրել է, որ հավելվածն արդեն գործարկվել է. «Այս պահին հնարավորություն է տալիս ահազանգել գտնվելու վայրի մասին՝ թողնելով տեքստային հաղորդագրություն և կցելով ձայնային հաղորդագրություն, լուսանկար ու տեսանյութ»։
Ըստ Գրիգորյանի՝ առաջադրանք է ներկայացվել հավելվածի հնարավորություններն ընդլայնելու համար. «Սա ևս մեկ խողովակ է, թեժ գծին զուգահեռ, քաղաքապետարանին խնդրի մասին հայտնելու»։
Նա տեղեկացրել է, որ այս եղանակով խնդրի մասին հայտնելու դեպքում ևս քաղաքացին հաղորդագրություն կստանա իր դիմումի ընթացքի վերաբերյալ։
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն էլ ասել է, թե «Ակտիվ քաղաքացի» հարթակի հավելվածում բոլորը կարող են խնդիրների մասին հայտնել քաղաքապետարանին։
Ավինյանը կարևորել է նաև այդ հարթակի միջոցով վճարումներ իրականացնելու հնարավորության ստեղծումը. «Քաղաքապետարանի հետ շփման միասնական հարթակ պետք է լինի այս հավելվածը, և մեր խնդիրն է աշխատանքներն անել հնարավորինս արագ՝ դրա հետ համատեղ պահպանելով անվտանգության բոլոր կանոնները, մարդկանց նույնականացման ստանդարտ կանոնները»։
Ըստ նրա՝ պետք է վստահ լինել, որ քաղաքացիները քաղաքապետարանի հետ շփման տեսանկյունից ունեն միասնական հարթակ։

Жалобы и предложения можно будет подать онлайн (ВИДЕО)
Заместитель мэра Сурен Григорян сообщил, что приложение уже запущено. « На данный момент оно позволяет оповестить о местоположении, оставив текстовое сообщение и приложив голосовое сообщение, фото и видео».
По словам Григоряна, была поставлена ​​задача расширить возможности приложения . «Это еще один канал, параллельный горячей линии, для информирования муниципалитета о проблеме».
Он сообщил, что в случае информирования о проблеме таким способом гражданин также получит сообщение о ходе рассмотрения его заявления.
Мэр Еревана Тигран Авинян также сообщил, что каждый может сообщить о проблемах в мэрию с помощью приложения платформы «Активный гражданин».
Авинян также подчеркнул создание возможности совершать платежи через эту платформу. «Это приложение должно стать единой платформой для общения с мэрией, и наша задача — сделать работу максимально быстро, с соблюдением всех правил безопасности, стандартных правил идентификации людей».
По его словам, необходимо быть уверенным, что у граждан есть общая платформа в плане общения с мэрией.