Այսօր կվառվեն Հանրապետության գլխավոր տոնածառի լույսերը
Բոլորիս սպասվում է համերգային շոու-ծրագիր, վառ լուսավորություն, տոնական տրամադրություն և, իհարկե, հրավառություն:
Երեկոյի ընթացքում բեմում է լինելու Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը, հնչելու են Արամ Խաչատրյանի հայտնի ստեղծագործությունները:
Ծրագիրն էլ ավելի գունեղ են դարձնելու «Բարեկամություն» անսամբլի սաները, ինչպես նաև «Swag Art School»-ի
երեխաները:
Լույսերի վառման հիմնական արարողությանը զուգահեռ ականատեսն ենք լինելու տոնական հրավառության, իսկ համերգային ծրագրի ավարտին բարձր տրամարությունն ապահովելու են Արամ MP3-ն և Սրբուկը:

Сегодня зажгут огни главной елки республики
Нас всех ждет концертная шоу-программа, яркое освещение, праздничное настроение и, конечно же, фейерверк.
Вечером на сцене выступит Государственный симфонический оркестр Армении, прозвучат знаменитые произведения Арама Хачатряна.
Программу сделают еще красочнее ученики ансамбля «Дружба», а также детки Школы искусств «Swag Art School».
Наряду с основной церемонией освещения мы станем свидетелями праздничного фейерверка, а в завершение концертной программы хорошее настроение обеспечат Арам MP3 и Србук.