31 վարորդ ազատվել է աշխատանքից քաղաքացիների հետ ոչ պատշաճ վերաբերմունքի և երթևեկության խախտումների համար
Երևանի քաղաքապետի մամուլի քարտուղար Հայկ Կոստանյանը տեղեկացրել է. «Երևանի քաղաքապետարանն իր ենթակա կազմակերպություններում աշխատանքային կարգապահության և մասնագիտական պարտականությունների թերացումների, ինչպես նաև այլ արատավոր երևույթների դեմ հետևողական, խիստ միջոցներ է կիրառում և շարունակելու է կիրառել:
Մանկապարտեզների տնօրենների ազատման՝ նախորդ գրառմանս համատեքստում, ուզում եմ տեղեկացնել, որ «Երևանի ավտոբուս» ՓԲԸ-ում նույնպես աշխատակիցներ (վարորդներ) են ազատվել աշխատանքից:
Մասնավորապես՝ ս.թ. սեպտեմբերի 1-ից մինչև դեկեմբերի 12-ն ընկած ժամանակահատվածում քաղաքացիների հետ ոչ պատշաճ վերաբերմունքի, երթևեկության ընթացքում թույլ տված պարբերական խախտումների, ինչպես նաև ծառայողական այլ խնդիրների պատճառով 31 վարորդ ազատվել է աշխատանքից»,- հայտնել է նա:

31 водитель уволен за неподобающее обращение с гражданами и нарушение ПДД
Об этом сообщил пресс-секретарь мэра Еревана Айк Костанян. "Мэрия Еревана применяет и будет применять последовательные, строгие меры против нарушений трудовой дисциплины и профессиональных обязанностей, а также других порочных явлений в подведомственных организациях.
В контексте моего предыдущего поста об увольнении директоров детских садов хочу сообщить, что уволены также сотрудники (водители) ЗАО «Ереван Автобус».
В частности: За период с 1 сентября по 12 декабря 31 водитель был уволен из-за ненадлежащего обращения с гражданами, периодических нарушений, допущенных во время движения, а также других проблем с обслуживанием", - сказал он.