ԵՄ-ն շարունակելու է աջակցել Հայաստանում ու Երևանում իրականացվող բարեփոխումների օրակարգին
Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանը հանդիպել է Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավոր Ժոֆրուա Դիդիեի հետ, հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանի լրատվության բաժինը։
Անդրադառնալով ֆրանսիական տարբեր քաղաքների հետ հաստատված ապակենտրոնացված համագործակցությանը՝ Արմեն Փամբուխչյանը նշել է, որ Երևանը մեծապես կարևորում է գործընկեր քաղաքների ունեցած փորձն ու այն կիրառելու հնարավորությունը: Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալը նկատել է, որ  նման փոխայցելությունները լավ հնարավորություն են՝ խորացնելու երկկողմ հարաբերություններն ու ավելի հստակ պատկերացում կազմելու փոխգործակցության հեռանկարների վերաբերյալ:
Շնորհակալություն հայտնելով ֆրանսիական քաղաքների հետ գործակցության ընդլայնման պատրաստակամության համար՝ Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավոր Ժոֆրուա Դիդիեն իր հերթին նշել է, որ Եվրոպական միությունը շարունակելու է աջակցել Հայաստանում ու Երևանում իրականացվող բարեփոխումների օրակարգին:

The EU will continue to support the reform agenda implemented in Armenia and Yerevan
Armen Pambukhchyan, the first deputy mayor of Yerevan, met with Member of the European Parliament Geoffrey Didier and informed the press department of the Yerevan Municipality.
Referring to the established decentralized cooperation with various French cities, Armen Pambukhchyan noted that Yerevan greatly values the experience of partner cities and the possibility of applying it. The first deputy mayor of Yerevan noticed that such mutual visits are a good opportunity to deepen bilateral relations and to get a clearer idea of the prospects of cooperation.
Expressing gratitude for the willingness to expand cooperation with French cities, Member of the European Parliament Geoffrey Didier, in turn, noted that the European Union will continue to support the reform agenda implemented in Armenia and Yerevan.