Նուբարաշենի աղբավայրին հարակից տարածքում կկառուցվի նոր աղբավայր
Երևանի քաղաքապետարանը Եվրոպական ներդրումային բանկի հետ տարբեր ծրագրեր է իրականացնում քաղաքային տնտեսության մի շարք ոլորտներում։ Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը երկու կառույցների համագործակցության ընդլայնմանն առնչվող խնդիրներ է քննարկել բանկի ընդլայնման և հարևանության վարչության տնօրեն Լիոնել Ռապայիի գլխավորած պատվիրակության հետ հանդիպման ժամանակ:
Եվրոպական ներդրումային բանկի աջակցությամբ Երևանի էներգաարդյունավետության ծրագրով մայրաքաղաքում հիմնանորոգվում են մանկապարտեզներ, պոլիկլինիկաները ևս ընդգրկվել են այդ ծրագրում: Երևանի կոշտ թափոնների կառավարման ծրագրով էլ նախատեսվում է Նուբարաշենի աղբավայրին հարակից տարածքում կառուցել նոր աղբավայր:
Կարևորելով գործակցության ընդլայնումը՝ Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ներկայացրել է մայրաքաղաքում նախաձեռնված ու դիտարկվող այն նախագծերը, որոնք լուրջ ազդեցություն կունենան բնակիչների կյանքի որակը բարձրացնելու տեսակետից և  կարող են հետաքրքրել բանկին:
Եվրոպական ներդրումային բանկի ընդլայնման և հարևանության վարչության տնօրեն  Լիոնել Ռապային իր հերթին նշել է, որ Երևանը կարևոր գործընկեր է բանկի համար, և համոզմունք հայտնել, որ համատեղ ծրագրերը կկրեն շաունակական բնույթ:

На территории, прилегающей к Нубарашенской свалке, будет построена новая свалка
Мэрия Еревана совместно с Европейским инвестиционным банком реализует различные проекты в ряде областей экономики города. Мэр Еревана Тигран Авинян обсудил вопросы, связанные с расширением сотрудничества между двумя структурами, в ходе встречи с делегацией, возглавляемой директором департамента расширения и соседства банка Лионелом Рапаем.
При поддержке Европейского инвестиционного банка в рамках программы энергоэффективности Еревана в столице капитально ремонтируются детские сады, в эту программу включены также поликлиники. Согласно плану управления твердыми отходами Еревана, на территории, прилегающей к Нубарашенской свалке, планируется построить новую свалку.
Подчеркнув расширение сотрудничества, мэр Еревана Тигран Авинян представил инициированные и рассматриваемые в столице проекты, которые окажут серьезное влияние с точки зрения повышения качества жизни жителей и могут представлять интерес для банк.
Директор департамента расширения и соседства Европейского инвестиционного банка Лионель Рапаи, в свою очередь, отметил, что Ереван является важным партнером для банка, и выразил уверенность, что совместные проекты будут носить постоянный характер.