«Պետք է հասկանանք՝ ինչպես լուծել Արցախից բռնի տեղահանվածների զբաղվածության հարցը». Տիգրան Ավինյան  (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Ժամանակն է, որ Արցախից բռնի տեղահանված մարդկանց ինտեգրացիայի հետ կապված՝ Երևանի քաղաքապետարանը մի փոքր ակտիվ լինի». ասաց Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
«Որոշ ծրագրեր պետք է ներկայացնել, որովհետև միայն սոցիալական օգնության ծրագրերը բավարար չեն: Կառավարության քաղաքականությանը համահունչ՝ պետք է հասկանալ, թե ինչպես լուծել մարդկանց զբաղվածության հարցը։ Ներկայացրեք պոտենցիալ ծրագրերը»,- ասաց Տիգրան Ավինյանը՝ հանձնարարելով քննարկել գործընկերների հետ և առաջարկներ ներկայացնել:

«Нам необходимо понять, как решить вопрос трудоустройства вынужденных переселенцев из Арцаха». Тигран Авинян (ВИДЕО)
« Пришло время мэрии Еревана проявить немного большую активность в вопросе интеграции людей, насильственно перемещенных из Арцаха ». Об этом заявил мэр Еревана Тигран Авинян.
« Должны быть представлены некоторые программы, потому что одних программ социальной помощи недостаточно. В соответствии с политикой правительства необходимо понять, как решать вопрос занятости населения. Представьте потенциальные программы ", - сказал Тигран Авинян, поручив обсудить с коллегами и представить предложения.