Այս պահին տուգանքը բարձրացնելու խնդիր չկա. փոխքաղաքապետ
«Տուգանքների բարձրացման կամ իջեցման հարցն ԱԺ տիրույթում է գտնվում․ մենք որևէ նախաձեռնությամբ հանդես չենք եկել»,- հայտարարել է Երևանի փոխքաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը՝ անդրադառնալով ավտոկայանատեղիների վարձավճարի բարձրացման դեպքում տուգանքների չափի մասին հարցին։
«Չի բացառվում, որ հետագայում մեր կարծիքը փոխվի, և հնարավոր է՝ տուգանքը բարձրացնելու խնդիր առաջանա։ Բայց այս պահին նման խնդիր չկա»,- ասել է Գրիգորյանը։
Հարցին՝ որքանո՞վ կբեռնաթափվի փոքր Կենտրոնը նախագծի կիրառմամբ, քաղաքապետարանի տրանսպորտի վարչության պետ Վազգեն Հարությունյանն ասել է՝ մոտ 5-6 հազար տրանսպորտային միջոցով։

На данный момент вопроса увеличения штрафа нет. Заместитель мэра
«Вопрос увеличения или уменьшения штрафов находится в компетенции Национального собрания. мы не выступили с какой-либо инициативой ", - сказал заместитель мэра Еревана Сурен Григорян, касаясь вопроса о размерах штрафов в случае повышения арендной платы за парковочные места.
«Не исключено, что наше мнение в будущем изменится и может возникнуть вопрос увеличения штрафа. Но на данный момент такой проблемы нет", - сказал Григорян.
На вопрос, насколько проект облегчит малый Центр, начальник транспортного управления муниципалитета Вазген Арутюнян ответил: около 5-6 тысяч автомобилей