Ավելի քան 800 աշակերտ կսովորի նոր, անվտանգ ու հարմարավետ պայմաններում
Երևանի քաղաքապետարանից հայտնում են, որ ավելի քան 800 աշակերտ կսովորի նոր, անվտանգ ու հարմարավետ պայմաններում. Ալեքսանդր Բլոկի անվան հ.122 հիմնական դպրոցը վերակառուցումից հետո շահագործման է հանձնվել:
Կրթօջախում շրջել ու պայմաններին են ծանոթացել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը, Ասիական զարգացման բանկի նախագահ Մասացուգու Ասակավան,  Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանն ու Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը:
Շուրջ վեց տասնամյակ սերունդներ կրթած դպրոցն ամբողջությամբ փոխվել է: Շենքը քանդվել ու զրոյից կառուցվել է:
Նոր, լուսավոր ու հարմարավետ պայմաններ են ստեղծվել դասասենյակներում, մարզադահլիճում, բնագիտական առարկաներն էլ այսուհետ դպրոցի սաները կուսումնասիրեն ժամանակակից միջոցներով կահավորված լաբորատորիաներում:
Դպրոցը կառուցվել է Ասիական զարգացման բանկի աջակցությամբ իրականացվող «Սեյսմիկ անվտանգության բարելավում» ծրագրով:

Более 800 школьников будут учиться в новых, безопасных и комфортных условиях
По сообщению мэрии Еревана, более 800 школьников будут учиться в новых, безопасных и комфортных условиях. Начальная школа № 122 имени Александра Блока сдана в эксплуатацию после реконструкции.
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян, мэр Еревана Тигран Авинян, президент Азиатского банка развития Масацугу Асакава, министр образования, науки, культуры и спорта Жанна Андреасян и министр территориального управления и инфраструктуры Гнел Саносян осмотрели образовательный центр и ознакомились с условиями.
Школа, в которой на протяжении почти шести десятилетий воспитывались поколения, полностью изменилась. Здание было снесено и восстановлено с нуля.
В классах, в гимназии созданы новые, светлые и комфортные условия, и отныне учащиеся школы будут изучать научные предметы в лабораториях, оснащенных современными средствами.
Школа построена при поддержке проекта Азиатского банка развития «Повышение сейсмической безопасности».