«Բռնությունը մերժելի է». Տիգրան Ավինյանը զգուշացում արեց Սոնա Աղեկյանին, Նարինե Հայրապետյանին և Անի Խաչատրյանին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Բռնությունը մեզ համար մերժելի է և՛ նիստերի դահլիճում, և՛ դրանից դուրս․ լինի ֆիզիկական բռնություն, թե խոսքով։ Ուղղակի անընդունելի է, և միջոցներ պետք է ձեռնարկվեն, որպեսզի այդ բռնությունը որևէ դրսևորմամբ այս դահլիճում տեղ չունենա»․ ավագանու հետաձգված նիստում այսօր հայտարարեց քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը՝ անդրադառնալով երեկ նիստի ընթացքում ավագանու անդամների միջև տեղի ունեցած միջադեպին։
«Երեկվա նման իրադարձությունները կանխելու համար անձամբ ես չեմ նայելու, թե որ խմբակցության ավագանու անդամն է. բոլորին հավասարաչափ վերաբերմունք է լինելու: Իմ լիազորությունների շրջանակում ուզում եմ 3 զգուշացում տալ Սոնա Աղեկյանին, Նարինե Հայրապետյանին և Անի Խաչատրյանին»,- հայտարարեց Տիգրան Ավինյանը։
Քաղաքապետը հատուկ նաև նախազգուշացրեց բոլոր վարչական շրջանների ղեկավարներին և հատկապես նրանց, որոնք մասնակցել են երեկ տեղի ունեցած հրմշտոցին․ «Նրանց նույնպես հետագա որևէ նմանատիպ արարք չի ներվելու։ Բոլոր վարչական շրջանների ղեկավարներին՝ չառանձնացնելով ոչ մեկին»,- զգուշացրեց քաղաքապետը։

«Насилие недопустимо». Тигран Авинян предупредил Сону Агекян, Нарине Айрапетян и Ани Хачатрян (ВИДЕО)
«Насилие для нас неприемлемо как в зале заседаний, так и за его пределами. будь то физическое или словесное насилие. Это просто недопустимо, и необходимо принять меры, чтобы это насилие не происходило в этом зале ни в какой форме». Об этом заявил сегодня мэр Тигран Авинян на перенесенном заседании Совета старейшин, касаясь инцидента между членами Совета старейшин во время вчерашнего заседания.
«Чтобы не допустить событий, подобных вчерашнему, я лично не посмотрю, представитель какой фракции, ко всем буду относиться одинаково. В рамках своих полномочий хочу дать 3 предупреждения Соне Агекян, Нарине Айрапетян и Ани Хачатрян", - заявил Тигран Авинян.
Мэр также специально предупредил руководителей всех административных округов и особенно тех, кто участвовал во вчерашнем инциденте. «Им также не будут прощены подобные действия в будущем. Это касается глав всех административных округов, без исключений", - предупредил мэр.