«Չպետք է «հայկական իմպրովիզացիա» անել. աշխարհն անցել է այս փորձով, պետք չէ հեծանիվ հորինել». Տիգրան Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
20 Նոյեմբերի, 10:35
«Թեքահարթակների հարցում պետք է կիրառվի գրագետ մոտեցում, համաձայնեցված ստանդարտ, ինչպես աշխարհի զարգացած քաղաքներում»․ այսօր Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական խորհրդակցության ժամանակ ասաց Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
«Չպետք է անել «հայկական իմպրովիզացիա»: Աշխարհն անցել է այս փորձով, պետք չէ հեծանիվ հորինել»,- ընդգծեց քաղաքապետը։
Տիգրան Ավինյանին զեկուցեցին, որ Երևանում 400 թեքահարթակների համար գնման հայտ է պատրաստվում 2024թ․ համար։ Մեկ թեկահարթակի արժեքը 250 հազար դրամ է նախատեսված։
Քաղաքապետն ասաց, որ շատ կարևոր է ստանդարտը, և առաջարկեց համաձայնեցնել այն, քանի որ մեծածավալ աշխատանք է իրականացվելու․ «Էլի չանենք մի բան ու հետո ասենք՝ այսպես կամ այնպես, չի ստացվել և այլն»։

«Нельзя заниматься "Армянской импровизацией". Мир прошел через этот опыт, нет нужды изобретать велосипед». Тигран Авинян (ВИДЕО)
«В вопросе пандусов должен быть применен грамотный подход, согласованный стандарт, как в развитых городах мира». Об этом заявил сегодня мэр Еревана Тигран Авинян на регламентном заседании мэрии Еревана.
« Армянской импровизации заниматься нельзя». Мир прошел через этот опыт, не нужно изобретать велосипед ", - подчеркнул мэр.
Тиграну Авиняну сообщили, что в 2024 году в Ереване готовится запрос на закупку 400 пандусов. Стоимость одного пандуса – 250 тысяч драмов.
Мэр заявил, что стандарты очень важны и предложил согласовать их, поскольку будет проведена масштабная работа. «Давайте не будем снова что-то делать, а потом говорить: так и так, мол, не получилось и т. д.»