Երևանի քաղաքապետը 40 ընտանիքի նոր բնակարանների բանալիներ է հանձնել
4-րդ կարգի վթարայնության Արցախի 4-րդ նրբանցքի 10-րդ հանրակացարանային և 10/1 շենքերում ապրող բնակիչների խնդիրը լուծում է ստացել:
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը շուրջ 40 ընտանիքների հանձնել է նոր բնակարանների բանալիներ ու բնակարանների գնման վկայականներ:
«Երևան քաղաքում որևէ մեկը չպետք է բնակվի 4-րդ կարգի վթարային շենքերում, որովհետև երևանցու անվտանգությունը մեզ համար առաջնահերթություն է։
Ուրախ եմ, որ այս կարճ ժամկետում մեր` մի քանի ամիս առաջ տեղի ունեցած հանդիպումից հետո, այսօր արձանագրում ենք այս կարևոր արդյունքը»,- նշել է Տիգրան Ավինյանը:

Мэр Еревана вручил ключи от новых квартир 40 семьям
Решена проблема жителей, проживающих в домах общежития №10 и 10/1 4-го переулка Арцаха 4-й степени аварийности.
Мэр Еревана Тигран Авинян вручил ключи от новых квартир и свидетельства о покупке квартир около 40 семьям.
«Никто в Ереване не должен жить в аварийных домах 4-го класса, потому что безопасность ереванцев является для нас приоритетом.
Я рад, что за этот короткий промежуток времени, после нашей встречи, состоявшейся несколько месяцев назад, сегодня мы фиксируем этот важный результат", - сказал Тигран Авинян