Մետրոյի 4 կմ ռելսերը արդեն հասել են Երևան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Ռելսերի 4 կմ–ն արդեն հասել է Երևան»,- այս մասին այսօր Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական խորհրդակցության ժամանակ տեղեկացրեց Մետրոպոլիտենի տնօրեն Բաբկեն Սեդրակյանը՝ հավելելով, որ արդեն գնումների վարչություն են ուղարկել պայմանագրերը, որպեսզի վճարումները կատարեն, իսկ 32 հատ անվազույգերի պայմանագիրն այսօր կկնքվի, ու կսկսվի դրանց մատակարարումը։
Սեդրակյանը տեղեկացրեց, որ մինչև դեկտեմբերի 10-11-ը Հանրապետության հրապարակի մոտակայքում մնացած երկու շարժասանդուղքի վերանորոգման համար անհրաժեշտ մատակարարումը կարվի, իսկ մինչև հունվարի 3–ը շարժասանդուղքները վերականգնված կլինեն։
Տիգրան Ավինյանը հետաքրքրվեց, թե 4 կմ ռելսերի տեղադրման աշխատանքները որքան կտևեն։ Սեդրակյանը հայտնեց, որ կատարվելու է փուլային տարբերակով, տեղադրման աշխատանքները մոտ երկու ամիս կտևեն։

4 км рельсов метро уже доставлены в Ереван (ВИДЕО)
« 4 км рельсов уже прибыли в Ереван», - сообщил сегодня на административном совещании мэрии Еревана директор метрополитена Бабкен Седракян, добавив, что контракты уже отправлены в отдел закупок для осуществления платежей, а контракт на 32 парных колес будет подписан сегодня, и начнутся их поставки.
Седракян сообщил, что к 10-11 декабря будут доставлены необходимые материалы для ремонта оставшихся двух эскалаторов возле площади Республики, а к 3 января эскалаторы будут восстановлены.
Тигран Авинян поинтересовался, сколько времени займет прокладка 4 км рельсов. Седракян сообщил, что это будет сделано поэтапно, монтажные работы продлятся около двух месяцев.