«Բակերը երևանցիներին վերադարձնելը մեր ամենակարևոր առաքելություններից է». Տիգրան Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Երևանի վարչական շրջանների ղեկավարները քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանին զեկուցել են բակային տարածքներում և այգիներում կատարվող աշխատանքների ընթացքի մասին։
Ամփոփելով այդ զեկույցները՝ քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդգծել է. «Այս ծրագրերը քաղաքապետարանի ու վարչական շրջանների ամենակարևոր ծրագրերն են, որովհետև մեր քաղաքն առաջին հերթին պետք է բարեկարգ լինի իր բակերով։ Բակերը երևանցիներին վերադարձնելը մեր ամենակարևոր առաքելություններից է»։
Ըստ քաղաքապետի՝ վարչական շրջանների ղեկավարները հաջորդ տարվա համար այդ ծրագրերին պետք է ավելի պատրաստված լինեն. «Մենք դեռ շատ աշխատանք ունենք որակի վրա՝ սկսած նախագծի որակից, ավարտած կատարված աշխատանքով»։
Ավինյանի խոսքով՝ նախագծերում պետք են մոդեռն մոտեցումներ. «Եթե անգամ այդ նախագծերն ավելի թանկ լինեն, դա է ճիշտ ճանապարհը։ Նախագծողների հետ պետք է աշխատել»։

«Возвращение дворов ереванцам – одна из наших важнейших задач». Тигран Авинян (ВИДЕО)
Главы административных районов Еревана доложили мэру Тиграну Авиняну о ходе работ на дворовых территориях и в садах.
Обобщая эти отчеты, мэр Тигран Авинян подчеркнул: « Эти программы являются важнейшими программами мэрии и административных округов, потому что наш город должен быть в первую очередь благоустроенным со своими дворами. Возвращение дворов ереванцам – одна из наших важнейших задач».
По мнению мэра, главы административных районов в следующем году должны быть более подготовлены к этим программам. « Нам предстоит еще много поработать над качеством, начиная с качества проекта, заканчивая проделанной работой».
По словам Авиняна, в проектах необходимы современные подходы. «Даже если эти проекты будут дороже, это правильный путь. Вам придется работать с архитекторами».