«Սիլիկյան թաղամասում 1 ամսում 21 շինություն կառուցվեց, 2 օրում՝ քանդվեց». Տիգրան Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն անդրադարձել է Սիլիկյան թաղամասում ապօրինի շինությունների քանդմանը․
«Սիլիկյան թաղամասի բնակիչներն ինձ ասացին, որ տասնամյակներ առաջ իրենց կառուցած ինքնակամ շինությունների հետ կապված հարցեր ունեն, ասացի՝ այդ տների հետ դուք խնդիր չեք կարող ունենալ․ եթե այդ հատվածը արդեն թաղամաս է դարձել, քաղաքապետարանը դա երբեք չի քանդի»,- ասել է նա՝ հավելելով․ «Մարդիկ ապօրինի աշխատանքներ են անում այն հույսով, որ մարդիկ կգնան, կգան մյուսները, «մի բան կանենք, մի բան կլինի»։ Այդ մտածողության հետևանքով Սիլիկյան թաղամասում 1 ամսվա ընթացքում 21 շինություն կառուցվեց, և 2 օրում քաղաքապետարանը քանդեց դրանք»:

«В районе Силикян за 1 месяц было построено 21 здание, а за 2 дня они были снесены». Тигран Авинян (ВИДЕО)
Мэр Еревана Тигран Авинян коснулся сноса незаконных построек в районе Силикян.
«Жители Силикянского района сказали мне, что у них есть проблемы с самовольными домами, построенными десятилетия назад. Я сказал: «У вас не может быть проблем с этими домами», если эта часть уже стала районом, муниципалитет никогда их не снесет", - сказал он, добавив: « Люди занимаются нелегальной деятельностью в надежде, что «эти уйдут, придут другие, а там уж мы что-то придумаем». В результате таких вот размышлений в районе Силикян за 1 месяц было построено 21 здание, а мэрия снесла их за 2 дня».