Երևանի քաղաքապետարանն ու ՎԶԵԲ-ը կընդլայնեն գործակցության շրջանակները. կկառուցվի նոր աղբավայր
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Գեորգի Ախալկացիի հետ:
Բանկի հետ համայնքը տարբեր նախագծեր է իրականացնում: Երևանի կոշտ թափոնների կառավարման ծրագրով նախատեսվում է Նուբարաշենի առկա աղբավայրին հարակից տարածքում կառուցել նոր աղբավայր, ինչպես նաև փակել Նուբարաշենի և Աջափնյակի գործող աղբավայրերը:
Քաղաքային լուսավորության ենթակառուցվածքը բարելավելու նպատակով էլ ՎԶԵԲ-ի ու Արևելյան Եվրոպայի էներգախնայողության և շրջակա միջավայրի գործընկերության (E5P) աջակցությամբ իրագործում է Երևանի քաղաքային լուսավորության ծրագիրը։
Գործակցության կարևոր նախագծերից է նաև ավտոբուսների ձեռքբերման ծրագիրը. արդեն իսկ մատակարարվել է 87 «MAN» մակնիշի ավտոբուս:
Կողմերը բարձր են գնահատել բանկի և համայնքի միջև գործակցությունը՝ գոհունակությամբ նշելով  հագեցած օրակարգը:
Քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն առանձնակի կարևորել է միջազգային կառույցների մասնակցությունը Երևանի ենթակառուցվածքների զարգացման գործում և նշել, որ համայնքը պատրաստ է քննարկել նոր նախագծեր:
ՎԶԵԲ-ի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Գեորգի Ախալկացին իր հերթին ընդգծել է, որ Երևան համայնքը կարևոր ու վստահելի գործընկեր է բանկի համար, ինչը ևս երաշխավորում է նոր ծրագրերի իրականացումն ու փոխգործակցության ընդլայնումը:

Мэрия Еревана и ЕБРР расширят сферу сотрудничества, будет построена новая свалка
Мэр Еревана Тигран Авинян встретился с главой армянского офиса Европейского банка реконструкции и развития Георгием Ахалкаци.
Совместно с банком мэрия реализует различные проекты. План Еревана по управлению твердыми отходами предусматривает строительство новой свалки на территории, прилегающей к существующей свалке Нубарашен, а также закрытие существующих свалок Нубарашен и Ачапняк.
В целях улучшения инфраструктуры городского освещения при поддержке ЕБРР и Восточноевропейского партнерства по энергосбережению и окружающей среде (E5P) реализуется проект городского освещения Еревана.
Одним из важных проектов сотрудничества является также программа закупки автобусов. Уже поставлено 87 автобусов марки «MAN».
Стороны высоко оценили сотрудничество банка и общества, с удовлетворением отметив насыщенную программу.
Мэр Тигран Авинян подчеркнул участие международных структур в развитии инфраструктуры Еревана и отметил, что мэрия готова обсуждать новые проекты.
Глава армянского офиса ЕБРР Георгий Ахалкаци, в свою очередь, подчеркнул, что ереванская мэрия является для банка важным и надежным партнером, который также гарантирует реализацию новых проектов и расширение сотрудничества.