Հոկտեմբերի 13-ի նիստը զուտ արարողակարգային էր և որևէ որոշման ընդունման հարց չկար. Տիգրան Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Հոկտեմբերի 10-ին, քվորումի, նիստի իրավազորության պայմաններում, Երևանի ավագանին ընտրել է Երևանի քաղաքապետ։ Հոկտեմբերի 13-ին Երևանի քաղաքապետը օրենքի համաձայն երդում է տվել երևանցիների առաջ»․ այս մասին այսօր Երևանի ավագանու արտահերթ նիստի ժամանակ ասաց քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը՝ պատասխանելով հոկտեմբերի 13-ի ավագանու նիստում քվորում չլինելու և այն իրավազոր չլինելու վերաբերյալ դիտարկմանը։
«Քվորումը և, առհասարակ, իրավազորության հարցերը, քվորումի անհրաժեշտությունը կարող է քննարկվել միայն այն նիստերի դեպքում, երբ ավագանին կարող է որոշում կայացնել կամ այլ լիազորություն իրականացնել՝ որպես մարմին։ Հոկտեմբերի 13-ի նիստը զուտ արարողակարգային էր և որևէ որոշման ընդունման հարց չկար»,- ասաց Տիգրան Ավինյանը՝ արձանագրելով, որ այդ հարցն արհեստական է։

Заседание 13 октября носило чисто церемониальный характер, о принятии какого-либо решения не могло быть и речи. Тигран Авинян (ВИДЕО)
" 10 октября, при наличии кворума, Совет старейшин Еревана избрал мэра Еревана. 13 октября мэр Еревана принял присягу перед ереванцами в соответствии с законом . Об этом мэр Тигран Авинян заявил сегодня на внеочередном заседании Совета старейшин Еревана, отвечая на замечание об отсутствии кворума и его недостаточности на заседании Совета старейшин 13 октября.
« Кворум и вообще вопросы подведомственности, необходимость кворума могут обсуждаться только в случае проведения заседаний, когда совет старейшин может принять решение или осуществлять иные полномочия как орган. Заседание 13 октября носило чисто церемониальный характер и о принятии какого-либо решения не могло быть и речи ", - сказал Тигран Авинян, отметив, что вопрос был искусственным.