«Այնպես անենք, որ 1 տարի հետո գրեթե բոլոր մանկապարտեզներում այս հնարավորությունը ստեղծենք». Տիգրան Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Երևանի ենթակայության 85 մանկապարտեզներում գործում են երկարօրյա խմբեր։ Ընդհանուր առմամբ հաճախում է շուրջ 1000 երեխա։ Խմբերի միջին խտությունը 12 է։ Ուստի մեր մանկապարտեզների սաների ծնողներին ուզում են տեղեկացնել, որ կարող են Երևանի քաղաքապետարանի պաշտոնական կայքում ծանոթանալ, թե որ մանկապարտեզներում են գործում երկարօրյա խմբերը։ Գրեթե բոլորում համալրելու հնարավորություն կա։ Մյուս պարտեզներում, որտեղ չեն գործում, դիմումների առկայության պարագայում յուրաքանչյուր ամիս այն վերսկսելու կամ սկսելու հնարավորություն ունենք». այս մասին այսօր Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական խորհրդակցության ժամանակ հայտարարեց Երևանի քաղաքապետարանի հանրակրթության վարչության պետ Մարգարիտ Խաչատրյանը։
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն էլ նշեց, որ սա կարևոր ծառայություն է, որը կազմակերպում է Երևանի քաղաքապետարանը, որովհետև առաջնահերթ են այն ծնողները, ովքեր աշխատում են, և նրանք պետք է ունենան հնարավորություն՝ երեխային երկարօրյա խմբերում թողնելու․ «Եկեք այնպես անենք, որ մեկ տարի հետո գրեթե բոլոր մանկապարտեզներում այս հնարավորությունը ստեղծենք»,- ասաց Տիգրան Ավինյանը։

«Давайте сделаем так, чтобы через 1 год мы создали такую ​​возможность практически во всех детских садах». Тигран Авинян (ВИДЕО)
« Группы продленного дня действуют в 85 детских садах Еревана. Всего посещают около 1000 детей. Средняя плотность групп – 12 человек. Поэтому нужно сообщить родителям воспитанников наших детских садов, что на официальном сайте мэрии Еревана они могут узнать, в каких ещё детских садах действуют группы продленного дня. Практически все из них имеют возможность пополнения. В других садах, где услуга не работает, при наличии заявок у нас есть возможность перезапускать или запускать каждый месяц . Об этом сообщила сегодня на методическом совещании мэрии Еревана начальник управления народного образования мэрии Еревана Маргарит Хачатрян.
Мэр Еревана Тигран Авинян также отметил, что это важная услуга, организованная мэрией Еревана, поскольку работающие родители являются приоритетом, и они должны иметь возможность оставлять своих детей в группах продленного дня. " Давайте сделаем так, чтобы через год мы создали такую ​​возможность практически во всех детских садах ", - сказал Тигран Авинян.