«Ընդունելով այս լանջաշղթան ընդունում եմ մայրաքաղաքի ներկա և նախկին դժվարություններն ու մարտահրավերները». Տիգրան Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Անասելի մեծ է ՀՀ մայրաքաղաք Երևանի քաղաքապետի պաշտոնն ստանձնելու պատասխանատվությունը»։ Հանդիսավոր երդումից հետո այսպես սկսեց իր խոսքը Երևանի նորընտիր քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն՝ ընդգծելով, որ ամենօրյա աշխատանքով պետք է հոգալ մեկ միլիոնից ավել բնակչություն ունեցող քաղաքի մասին՝ որոշ դեպքերում հրատապ և անհետաձգելի, երբեմն երկարաժամկետ լուծում պահանջող։
«Ընդունելով այս լանջաշղթան ընդունում եմ մայրաքաղաքի ներկա և նախկին դժվարություններն ու մարտահրավերները՝ գիտակցելով այն ոչ որպես բեռ, այլ պատվի ու պատասխանատվության, աշխատանքի ու առաքելության մանդատ»,- ասաց Տիգրան Ավինյանն, ապա հավելեց՝ «Վստահեցնում եմ՝ անելու եմ հնարավորն ու անհնարինը, որ Երևանը լինի մարդկանց համար հարմարավետ քաղաք, որ երևանցին իր խնդիրներով ու ցանկություններով կիսվի մեզ հետ, համոզված լինելով, որ բարձրաձայնված խնդիրները կլուծվեն՝ հիմքում դնելով հանրային շահը՝ որպես սկբունք»։

"Accepting this slope, I accept the capital's current and past difficulties and challenges." Tigran Avinyan (VIDEO)
"The responsibility of assuming the position of mayor of Yerevan, the capital of the Republic of Armenia, is unspeakably great." This is how the newly elected mayor of Yerevan, Tigran Avinyan, began his speech after the solemn oath, emphasizing that the city with a population of more than one million should be taken care of with daily work, in some cases topical and urgent, sometimes requiring a long-term solution.
"Accepting this slope, I accept the current and previous difficulties and challenges of the capital, recognizing it not as a burden but as a mandate of honor and responsibility, work and mission," said Tigran Avinyan, then added, "I assure you that I will do the possible and the impossible to let Yerevan be a comfortable city for people so that the people of Yerevan share their problems and wishes with us, being sure that the raised problems will be solved, putting the public interest as a principle."