«Հանրային շահի գերակայությունն է ստեղծելու Երևանի զարգացման համար ներդաշնակ միջավայր». Տիգրան Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Հանրային շահի գերակայությունն է ստեղծելու Երևանի զարգացման համար այն ներդաշնակ միջավայրը, որտեղ մեր քաղաքը, պահպանելով իր յուրահատկություններն ու դիմագիծը, կնորացվի, կբարեկարգվի և էլ ավելի կգեղեցկանա»,- այս մասին ասաց Երևանի նորընտիր քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը երդմնակալության հանդիսավոր արարողությունից հետո իր ելույթի ժամանակ:
Տիգրան Ավինյանի խոսքով՝ բարեփոխումների իրենց ծրագիրը նախատեսում է մայրաքաղաքի համաչափ զարգացում, որով հավասար հնարավորություններ կստեղծվեն բոլոր վարչական շրջանների բնակիչների համար։
«Մեր հանձնառությունն է, որ մանկապարտեզ, դպրոց, համալսարան կամ աշխատանքի գնացող մարդու առօրյա հոգսերը հնարավորինս նվազեցնենք՝ քաղաքը դարձնելով առավել հարմար և հասանելի»,- ասաց քաղաքապետը, ապա հավելեց՝. «Քաղաքապետը պետք է հոգ տանի իր բնակիչների համար, որովհետև Երևանը մարդիկ են,մ ովքեր ապրում են մեր քաղաքում , ովքեր բախվում են խնդիրների, որոնց բախվում ենք բոլորս։ Երևանը պետք է լինի մարդկանց համար քաղաք, իսկ քաղաքն այդպիսին կարող է դառնալ մի պարզ սկզբունք պահպանելով՝ հանրային շահի գերակայությունը՝ անհատական շահի նկատմամբ»,- ևս մեկ անգամ շեշտեց քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը վստահեցնելով՝ «ծառայել և ծառայելու եմ Երևանին և երևանցուն, քանի որ Երևանը առաջին հերթին մարդիկ են»:

"The priority of public interest is to create a harmonious environment for the development of Yerevan." Tigran Avinyan (VIDEO)
"The priority of the public interest is to create a harmonious environment for the development of Yerevan, where our city, preserving its peculiarities and face, will be renewed, improved, and even more beautiful," said the newly elected mayor of Yerevan, Tigran Avinyan, during his speech after the inauguration ceremony.
According to Tigran Avinyan, their program of reforms envisages a proportional development of the capital, which will create equal opportunities for residents of all administrative regions.
"Our commitment is to reduce as much as possible the daily worries of a person going to kindergarten, school, university, or work, making the city more convenient and accessible," said the mayor.