Հեղափոխության արժեքների պաշտպանության դիրքերից հանդես եկող ուժերը ստացել են ձայների գերակշիռ մեծամասնությունը․ Տիգրան Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Երևանի ավագանու ընտրությունների արդյունքները շատ հարցերի շուրջ մտածելու տեղիք են տալիս․ իր ելույթում հայտարարել է Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանը։
Նրա խոսքով, ընտրությունները տվեցին նաև մի շարք սկզբունքային հարցերի պատասխաններ և արձանագրեցին կարևոր իրողություններ․ «Ընտրությունների պաշտոնական արդյունքները ճշգրիտ են արտահայտում ընտրական տեղամասեր գնացած քաղաքացիների քվեարկության պատկերը: Այն աստիճանի, որ մանդատների բաշխման քարտեզը սկզբունքային այլ տեսք կունենար, եթե 53 քվեներ մի փոքր այլ կերպ բաշխվեին: Խոսուն է փաստ է նաև այն, որ որևէ քաղաքական ուժ չի բողոքարկել ընտրության արդյունքները»:
Ըստ Ավինյանի, ընտրությունների արդյունքները, քարոզարշավի և քվեարկության ընթացքում էական խախտումների բացակայությունը՝ 2018 թվականի ժողովրդական, ոչ բռնի, թավշյա հեղափոխության արժեքներին «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության որդեգրած սկզբունքների ապացույցն են։
«Միևնույն ժամանակ պետք է արձանագրել, որ 2018 թվականի Հեղափոխության արժեքների պաշտպանության դիրքերից հանդես եկող ուժերը ընտրությունների արդյունքներով ստացել են ձայների գերակշիռ մեծամասնությունը:
Անկախ այն բանից, թե այդ ուժերը նախընտրական շրջանում ինչ կարծիք են հայտնել միմյանց նկատմամբ, ընտրողների առաջ նրանք հանդես են եկել որպես Հեղափոխության արժեքների կրող ու պաշտպան, և հետևաբար, քաղաքացիների գերակշիռ մեծամասնությունն իր ձայնը տվել է Հեղափոխությանը և Հեղափոխության մեծագույն ձեռքբերում հանդիսացող ժողովրդավարությանը։ Ուստի, ցանկացած փորձ, այդ ձայները կիսելու ապապետական, կոռումպացված և հակաժողովրդավարական ուժերի հետ, կնշանակի քաղաքացիների տված քվեի բռնազավթում՝ հակաժողովրդավարական ուժերի կողմից»,– ասել է նա։
Ավինյանը տեսակետ է հայտնել, որ ընտրությունների արդյունքներով Հեղափոխությանը տրված վստահության քվեն պետք է արտահայտվի․ «Եվ դա կարևոր է ոչ միայն Հեղափոխությանը քվեարկած ընտրողների ձայները հակահեղափոխության դիրքերից հանդես եկողների, Հայաստանի անկախությունն ու ինքնիշխանությունը կասկածի տակ դնողների նպատակներին չծառայեցնելու, այլև Երևանում սկիզբ առած լայնածավալ կապիտալ ներդրումների, բարեփոխումների բնականոն ընթացքն ապահովելու համար:
Սա կարևոր է նաև մեր պետականության շուրջ համախմբվելու, Երևանը արտաքին աշխարհից թելադրվող անկայունության թատերաբեմ չդարձնելու տեսակետից»։

The forces defending the values of the revolution received the overwhelming majority of votes. Tigran Avinyan (VIDEO)
The results of the Yerevan Council of Elders elections raise many questions. Tigran Avinyan, candidate for mayor of Yerevan, announced this in his speech.
He said the elections also answered several fundamental questions and recorded essential facts. "The official results of the elections accurately express the voting image of the citizens who went to the polling stations. To the extent that the mandate distribution map would look fundamentally different if 53 votes were distributed a little differently. It is also a telling fact that no political force appealed the election results."
According to Avinyan, the results of the elections, the absence of significant violations during the campaign, and the voting prove the principles adopted by the "Civil Contract" party to the values of the famous, non-violent, velvet revolution of 2018.
"At the same time, it should be noted that the forces defending the values of the 2018 Revolution received the overwhelming majority of votes due to the elections.
Regardless of what opinion these forces expressed towards each other during the pre-election period, they appeared before the voters as the bearers and defenders of the values of the Revolution, and therefore, the overwhelming majority of citizens voted for the Revolution and democracy, which is the most outstanding achievement of the Revolution. Therefore, any attempt to share those votes with the anti-state, corrupt, and anti-democratic forces will mean usurpation the votes given by the citizens by the anti-democratic forces," he said.
Avinyan expressed his opinion that the vote of confidence given to the Revolution by the results of the elections should be defined. "And it is essential not only to prevent the voices of the voters who voted for the Revolution from serving the goals of those who stand against the Revolution, those who question the independence and sovereignty of Armenia but also to ensure the ordinary course of large-scale capital investments and reforms that began in Yerevan.
This is also important from the point of view of uniting around our statehood, not turning Yerevan into a theater of instability dictated by the outside world."