Քաղաքապետի ընտրության քվերակությանը մասնակցեցին ավագանու նիստին ներկա բոլոր անդամները
Քաղաքապետի ընտրության քվերակությանը մասնակցեցին ավագանու նիստին ներկա բոլոր անդամները։ Հաշվի առնելով, որ քվեարկության համար նախատեսված է 1 ժամ, արդյունքները կհրապարակվեն դրա ավարտից հետո, քանի որ ավագանու բացակա անդամները նույնպես կարող են գալ և քվեարակել։
Հիշեցնենք՝ Երևանի նորընտիր ավագանու առաջին նիստին մասնակցում էր ավագանու 37 անդամ։ Քվեարկությանը մասնակցում էին «Քաղաքացիական պայմանագիր», «Հանրապետություն» և «Հանրային ձայն» խմբակցությունները։ Իսկ «Ազգային առաջընթաց» և «Մայր Հայաստան» խմբակցությունները բոյկոտում էին նիստը։

All the members present at the council meeting participated in the voting for the election of the mayor
All the council meeting members participated in voting for the mayor's election. Considering that 1 hour is planned for, say, the results will be published after its completion because the absent members of the Council of Elders can also come and vote.
Notably, 37 members of the Council of Elders participated in the first session of the newly elected Council of Elders of Yerevan. "Civil Contract," "Republic," and "Public Voice" factions took part in the voting. And the "National Progress" and "Mother Armenia" factions boycotted the session.