Քաղաքապետի ընտրության քվերակությանը մասնակցեցին ավագանու նիստին ներկա բոլոր անդամները
Քաղաքապետի ընտրության քվերակությանը մասնակցեցին ավագանու նիստին ներկա բոլոր անդամները։ Հաշվի առնելով, որ քվեարկության համար նախատեսված է 1 ժամ, արդյունքները կհրապարակվեն դրա ավարտից հետո, քանի որ ավագանու բացակա անդամները նույնպես կարող են գալ և քվեարակել։
Հիշեցնենք՝ Երևանի նորընտիր ավագանու առաջին նիստին մասնակցում էր ավագանու 37 անդամ։ Քվեարկությանը մասնակցում էին «Քաղաքացիական պայմանագիր», «Հանրապետություն» և «Հանրային ձայն» խմբակցությունները։ Իսկ «Ազգային առաջընթաց» և «Մայր Հայաստան» խմբակցությունները բոյկոտում էին նիստը։

В голосовании по выборам мэра приняли участие все члены, присутствовавшие на заседании совета.
В голосовании по выборам мэра приняли участие все члены, присутствовавшие на заседании совета. Учитывая, что на голосование запланирован 1 час, результаты будут опубликованы после его завершения, так как отсутствующие члены Совета старейшин также могут прийти и проголосовать.
Напомним, что в первом заседании новоизбранного совета старейшин Еревана приняли участие 37 членов совета старейшин. В голосовании приняли участие фракции «Гражданский договор», «Республика» и «Общественный голос». А фракции «Национальный прогресс» и «Мать Армения» бойкотировали сессию.