«Պետական պաշտոնը կարկանդակ չէ. դա ծառայություն և ծանր աշխատանք է». Արտակ Զեյնալյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Այս հուշագրով Երևան քաղաքի կառավարումը «Քաղաքացիական պայմանագիր» և «Հանրապետություն» խմբակցություններն իրականացնելու են միասին, և դա նշանակում է, որ գործադիրում նշանակումները նույնպես իրականացվելու են փոխհամաձայնեցված, ու ընդհանուր կառավարումն իրականացնելու են այս երկու խմբակցությունները»․ Երևանի ավագանու նիստին հաջորդած ասուլիսի ժամանակ ասաց Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը՝ պարզաբանելով, թե ինչ է ենթադրում հուշագրի ստորագրումը։
Լրագրողի հարցին՝ փոխքաղաքապետի պաշտոնը բաժին է հասնելու «Հանրապետություն» խմբակցությա՞նը, Երևանի քաղաքապետը պատասխանեց՝ «բոլոր մանրամասները նիստերին հայտնի կդառնան»․
«Այս բոլոր հարցերը վերաբերում են մեր ներքին քննարկումներին, և դրանց արդյունքում կներկայացնենք բոլոր այն պաշտոնյաներին, որոնք պատասխանատվություն պետք է ստանձնեն գործադիրում»,- ասաց Տիգրան Ավինյանը։
Ի հավելումն՝ «Հանրապետություն» խմբակցության ղեկավար Արտակ Զեյնալյանն ասաց․ «Պետական պաշտոնը կարկանդակ չէ. դա ծառայություն և ծանր աշխատանք է։ Դա պատասխանատվության ստանձնում է, և ևս մեկ անգամ կրկնեմ՝ դա որևէ մեկին տրված պարգև չէ»։

"The state position is not a piece of cake; it is service and hard work." Artak Zeinalyan
"With this memorandum, the "Civil Contract" and "Republic" factions will manage the city of Yerevan together, and this means that the appointments in the executive will also be mutually agreed upon, and these two factions will carry out the general management." Yerevan Mayor Tigran Avinyan said this during the press conference following the meeting of the Yerevan Council of Elders, clarifying what the signing of the memorandum entails.
To the journalist's question, will the post of deputy mayor go to the "Republic" faction? The mayor of Yerevan answered, "All the details will be known at the meetings."
"All these questions refer to our internal discussions, and as a result, we will present all those officials who should take responsibility in the executive branch," said Tigran Avinyan.
In addition, the head of the "Republic" faction, Artak Zeynalyan, said: "The state position is not a piece of cake. It takes service and hard work. It is an assumption of responsibility; once again, it is not a gift given to anyone."