«Խոստանում եմ ծառայել Երևանին, ՀՀ-ին՝ բոլոր այն սկզբունքների հիմքով, որը դեռ 2018 թ.-ից մենք հայտարարել ենք». Տիգրան Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել երևանցիներից, բոլոր այն մարդկանցից, ովքեր 2023 թ. սեպտեմբերի 17-ին գնացել են ընտրատեղամասեր, իրենց ձայնը տվել են մեր քաղաքական ուժին, նաև նրանց, ովքեր իրենց ձայները տվել են մյուս քաղաքական ուժերին»: Այս մասին այսօր իր ելույթի ժամանակ ասաց Երևանի նորընտիր քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
«Ուզում եմ հատուկ շնորհակալություն հայտնել ավագանու անդամներին, ովքեր այսօր ընտրեցին քաղաքապետ և ես խոստանում եմ ծառայել Երևանին, ՀՀ-ին՝ բոլոր այն սկզբունքների հիմքով, որը դեռ 2018 թ.-ից մենք հայտարարել ենք»,- ասաց Տիգրան Ավինյանը նշելով, որ արդարությունն ու ազնվությունը միշտ հաղթում է:

"I promise to serve Yerevan, RA, based on all the principles we have announced since 2018." Tigran Avinyan (VIDEO)
"I want to thank the citizens of Yerevan, all those who went to the polling stations on September 17, 2023, and voted for our political force, as well as those who voted for other political forces." The newly elected mayor of Yerevan, Tigran Avinyan, said this during his speech today.
"I want to express special thanks to the members of the Council of Elders, who elected the mayor today, and I promise to serve Yerevan, RA, based on all the principles that we have announced since 2018," said Tigran Avinyan, noting that justice and honesty always win.