«Երկրորդ փուլ թույլ տալ չի կարելի. ռոբասերժական կլանը չպետք է իր դիրքերը ամրապնդի». Վարդան Ղուկասյան
«Հանրային ձայն» կուսակցության ղեկավար Վարդան Ղուկասյանը հերթական ֆեյսբուքյան լայվի ընթացքում անդրադարձել է քաղաքապետի ընտրություններին և Հայկ Մարությանին։
Ըստ Վարդան Ղուկասյանի՝ քաղաքապետի ընտրության երկրորդ փուլ թույլ տալ չի կարելի, երբ ադրբեջանական զորքը կանգնած է Երասխի մոտ, և 100 հազար փախստական լցվել է Հայաստան, ու ամեն կոպեկը կարևոր է․
«Երկրորդ փուլ թույլ տալ, ընկնել քուչա-քուչա քարոզարշավ անել, ես դա ոչ ընդունում եմ, ոչ էլ այդպիսի բան անող եմ։
Կա այսպիսի մի վտանգ, ամենամեծ վտանգը՝ ռոբասերժական կլանը չպետք է իր դիրքերը ամրապնդի։ Ես, որպես ընդդիմություն, ավելի նախընտրում եմ, որ սրանք չամրապնդվեն։
Ռոբասերժական կլանը եթե ամրապնդվեց, դա կլինի Հայաստանի լիակատար վերջը. կդառնա գուբեռնիա։
Ես գնացի ինձ համար անընդունելի քայլի։ Ասեցի՝ Հայկո, ուզու՞մ ես քաղաքապետ դառնալ, տուր ինձ մեկ վարչություն։ Նրա դիրքորոշումն էր՝ «Կամ ես եմ քաղաքապետ, կամ ոչ մեկը»։ Ես էլ պատասխանեցի, որ դու չես դառնա քաղաքապետ»,- հայտարարել է Վարդան Ղուկասյանը։

«Второй тур допустить нельзя, робасержиковский клан не должен укреплять свои позиции». Вардан Гукасян
О выборах мэра и Айке Марутяне в очередном прямом эфире в Facebook рассказал руководитель партии «Общественный голос» Вардан Гукасян.
По мнению Вардана Гукасяна, второй тур выборов мэра не может быть допущен, когда под Ерасхом стоит азербайджанская армия, в Армению хлынули 100 тысяч беженцев и важна каждая копейка.
« Проводить второй тур, бегать по дворам,  проводить кампанию, я против всего этого и делать не собираюсь.
Есть такая опасность, самая большая опасность: Робасержиковский клан не должен укреплять свои позиции. Я, как оппозиция, предпочитаю, чтобы они не усиливались.
Если клан Робикасержиков усилится, это будет полный конец Армении, она станет губернией.
Я сделал неприемлемый шаг. Я сказал: Айко, ты хочешь стать мэром?, дай мне одно ведомство!  Его позиция была такой: «Либо я мэр, либо никто». Я ему ответил, что мэром он не станет», - сказал Вардан Гукасян.