«Յանդեքս» քարտեզի միջոցով կարող եք տեսնել հասարակական տրանսպորտի տեղաշարժը
Երևանի բնակիչներն այժմ «Յանդեքս» քարտեզի միջոցով իրական ժամանակում կարող են տեսնել, թե ինչպես է տեղաշարժվում հասարակական տրանսպորտը: Այս մասին տեղեկացնում է Երևանի քաղաքապետարանը։
Հետևյալ 7 երթուղիները կահավորվել են անհրաժեշտ սարքավորումներով՝ N2, N25, N32, N34, N37, N61 և N77։  Անհրաժեշտ է բջջային հավելվածով բացել «Յանդեքս» քարտեզը, որպեսզի տեսնեք, թե որտեղ է այդ պահին գտնվում անհրաժեշտ երթուղու ավտոբուսը, սեղմելով «կանգառներ» նշանին՝ կարող եք տեղեկանալ նաև, թե փոխադրամիջոցը քանի րոպեից կհասնի ձեր կանգառ:
Տեղեկատվությունը թարմացվում է յուրաքանչյուր 30 վայրկյանը մեկ: Առաջիկա 2 ամսում 50 երթուղիների տարբեր տեղատարողության ավելի քան 500 ավտոբուսներ ու տրոլեյբուսներ կվերազինվեն անհրաժեշտ տեխնիկական միջոցներով: Համակարգի թվայնացմանը զուգահեռ երևանյան ավտոբուսներում հասանելի կլինի նաև անվճար wi-fi ծածկույթ՝ ինտերնետ հասանելիությամբ. yerevanmunicipality:

Посмотреть движение общественного транспорта можно с помощью «Яндекс» карты
13 Сентябрь, 20:27Жители Еревана теперь могут видеть, как движется общественный транспорт, в режиме реального времени с помощью карты «Яндекс». Об этом сообщает мэрия Еревана.
Необходимым оборудованием оснащены следующие 7 маршрутов: N2, N25, N32, N34, N37, N61 и N77. Необходимо открыть карту «Яндекс» с помощью мобильного приложения, чтобы увидеть, где в данный момент находится автобус нужного маршрута, нажав на знак «остановки», вы также можете узнать, через сколько минут транспортное средство прибудет на вашу остановку.
Информация обновляется каждые 30 секунд. В ближайшие два месяца более 500 автобусов и троллейбусов различной вместимости на 50 маршрутах будут оснащены необходимыми техническими средствами. Наряду с оцифровкой системы, ереванские автобусы также будут иметь бесплатное покрытие Wi-Fi с доступом в Интернет. Мэрия Еревана