Շառլ Ազնավուրի արձանը կտեղադրվի համանուն հրապարակում (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Շառլ Ազնավուրի արձանի տեղադիրքը կփոխվի, կհայտարարվի նոր մրցույթ։ Այս որոշման նախագիծը ավագանու նիստում  ներկայացրեց Երևանի քաղաքապետարանի մշակույթի և տուրիզմի վարչության պետ Գոշ Սարգսյանը.
«Օգոստոսի 31-ին կայացած հանձնաժողովի նիստում ներկայացվեց բաց
մրցույթին մասնակցած 37 հայտ, որոնցից որևէ մեկը հավանության
չարժանացավ հանձնաժողովի կողմից: Բացի այդ, հանձնաժողովը, հաշվի առնելով մասնագիտական հանրույթի կարծիքը, միաձայն առաջարկեց իրականացնել նոր մրցույթ, ինչպես նաև դիտարկել հուշարձանը Շառլ Ազնավուրի անվան հրապարակում տեղադրելու հնարավորությունը»,- հայտարարեց Սարգսյանը։
Ըստ նրա՝ Ֆրանսիայի հրապարակում Շառլ Ազնավուրի հուշարձանի տեղադրումը հնարավորություն չի ընձեռնի արվեստագետի երկրպագուներին, արվեստասերներին, զբոսաշրջիկներին՝ մոտենալ արձանին կամ պատշաճ կերպով հարգանքի տուրք մատուցել։

Статуя Шарля Азнавура будет установлена на одноименной площади (ВИДЕО)
Место установки статуи Шарля Азнавура будет изменено, будет объявлен новый конкурс. Проект этого решения на заседании Совета старейшин представил руководитель управления культуры и туризма мэрии Еревана Гош Саргсян.
"На состоявшемся 31 августа заседании комиссии было представлено 37 заявок, участвовавших в открытом конкурсе, ни одна из которых комиссией не была одобрена. Кроме того, комиссия, приняв во внимание мнение профессиональной общественности, единогласно предложила провести новый конкурс, а также рассмотреть возможность установки памятника на площади имени Шарля Азнавура", - сказал Саргсян.
По его словам, установка памятника Шарлю Азнавуру на Французской площади не даст возможности поклонникам артиста, любителям искусства и туристам приблизиться к статуе или оказать должное почтение.