«Տեսել եմ Տիգրան Ավինյանի աշխատանքը և աջակցում եմ նրան»․ ՀՀ վարչապետ
Որոշել ենք, որ մեր թեկնածուն Տիգրան Ավինյանն է, այդ իսկ պահից աջակցել ենք նրան։ Ինքս էլ կողմ եմ քվեարկել նրա թեկնածությանը։ Այս մասին Առաջին ալիքի եթերում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով Երևանի ավագանու առաջիկա ընտրություններին։
«Ես տեսել եմ նրա աշխատանքը որպես ՀՀ փոխվարչապետ և վստահ եմ, որ նա կարող է տրամաբանական ավարտին հասցնել այն ծրագրերը, որոնք ՔՊ-ն առաջարկում է Երևանի բնակիչներին»,- հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը։
Հարցին, թե այդ մասին պաշտոնական հայտարարություն չի արել, վարչապետը նշեց, որ, ցավոք, անվտանգային միջավայրն ու օրակարգը շատ ժամանակ են խլում։
«Հիմա կոչ եմ անում քվեարկել Տիգրան Ավինյանի օգտին՝ համար 2 քվաերաթերթիկ։ Առաջիկայում պլանավորում ենք մայրաքաղաքի երթ իրականացնել, որին ամբողջ քաղաքական թիմով կմասնակցենք։ Երթը տեղի կունենա սեպտեմբերի 15-ին՝ կմեկնարկի Էրեբունի թանգարանի հրապարակից և կուղղորդվի դեպի Երևանի քաղաքապետարան, որտեղ էլ կունենանք եզրափակիչ հանրահավաք»,- նշեց վարչապետը
Փաշինյանը նաև հայտարարեց, որ ՔՊ-ն չի կարող վարչական ռեսուրս օգտագործել, չի կարող նման գործելակերպ ունենալ, քանի որ դա հակասում է ՔՊ-ի էությանն ու արժեհամակարգին։
«Ես՝ որպես կուսակցության վարչության նախագահ, կարող եմ ասել, որ ցանկացած նման դեպք, որը կհիմնավորվի որպես այդպիսին, կունենա օրենքով սահմանված գնահատական»,- նշեց նա։

"I have seen Tigran Avinyan's work and support him." RA Prime Minister
We decided that our candidate was Tigran Avinyan, and from then on, we supported him. I voted for his candidacy. RA Prime Minister Nikol Pashinyan announced this on Channel One, referring to the upcoming elections of the Yerevan Council of Elders.
"I have seen his work as the Deputy Prime Minister of the Republic of Armenia, and I am sure that he can logically conclude the programs that the CP offers to the residents of Yerevan," Nikol Pashinyan declared.
When asked whether he did not make an official statement about it, the Prime Minister said that, unfortunately, the security environment and the agenda take a lot of time.
"Now I call on you to vote for Tigran Avinyan, ballot number 2. Shortly, we plan to hold a march in the capital, in which we will participate with the entire political team. The march will take place on September 15, starting from Erebuni Museum Square and going to Yerevan City Hall, where we will have a final rally," the Prime Minister said.
Pashinyan also stated that the KP cannot use administrative resources or have such practices because they contradict the essence and value system of the KP.
"I, as the chairman of the party department, can say that any such case, which will be justified as such, will have an evaluation defined by the law," he said.