«Նախընտրական շրջանը փորձում են օգտագործել Երևանում ինքնակամ շինություններ կառուցելու համար». Տիգրան Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Մեկնարկել է Երևանի քաղաքապետարանի հերթական գործակարգավարական խորհրդակցությունը։ Տիգրան Ավինյանը խորհրդակցությունը սկսեց ելույթով, որտեղ մտահոգություն հայտնեց, որ Երևանում, օգտվելով նախընտրական վիճակից, փորձում են տարատեսակ ինքնակամ շինություններ կառուցել․
«Նախընտրական շրջանում Երևան քաղաքում փորձեր են կատարվում ժամանակը օգտագործել տարբեր ինքնակամ շինություններ կառուցելու համար։ Մեր արձագանքը պետք է լինի մաքսիմալ կոշտ։ Ոչ միայն պետք է կասեցվի դա, այլև պետք է քանդվի, ու՝ մաքսիմալ արագ»,- ընդգծեց Տիգրան Ավինյանը։
«Օգոստոս ամսվա ընթացքում իրականացվել են 31 քանդման աշխատանքներ, որոնցից 8-ը բենզալցակայաններ են։ Թումանյան 39 հասցեում կառուցված վերնահարկը ամբողջությամբ ապամոնտաժվել է։ Այս պահին սկսում ենք Արամի 60 հասցեում իրականացնել քանդման աշխատանքները»,- նշեց Երևանի քաղաքապետարանի քաղաքաշինության և հողի վերահսկողության վարչության պետ Յակով Ասատրյանը։
Ըստ Ասատրյանի՝ Արամի 60 հասցեում՝ Եղիշե Չարենցի թանգարանի շենքի վերնահարկում, հունիսի 3-ին անօրինական շինություն է կառուցվել։ Այսօր առավոտյան էլ, համապատասխան փորձագիտական տվյալները ստանալուց հետո, սկսվել են քանդման աշխատանքները։

"They are trying to use the pre-election period to build voluntary buildings in Yerevan." Tigran Avinyan (VIDEO)
The regular procedural consultation of Yerevan Municipality has started. Tigran Avinyan began the talk by expressing his concern that they are trying to build various voluntary buildings in Yerevan, taking advantage of the pre-election situation.
"During the pre-election period, attempts are being made in Yerevan to use the time to build various voluntary buildings. Our response should be maximally tough. Not only should this be stopped, but it should also be destroyed as quickly as possible," Tigran Avinyan emphasized.
"During August, 31 demolition works were carried out, 8 of which were gas stations. The attic built at 39 Tumanyan Street was completely dismantled. We are starting to carry out the demolition works at 60 Aram Street," said Yakov Asatryan, Head of the Urban Planning and Land Control Department of the Yerevan Municipality.
According to Asatryan, on June 3, an illegal building was built at 60 Aram St., on the top floor of the Yeghishe Charents Museum building. After receiving the appropriate expert data this morning, the demolition works began.