«Երևանում աղբահանության մակարդակը պետք է բարձրացնել». Տիգրան Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը գործակարգավարական նիստին անդրադարձել է մայրաքաղաքի աղբահանության խնդրին։
Նա առաջարկել է քննարկել տեխնիկայի վերազինման հարցը. «Ակնհայտորեն, աղբատար տեխնիկան մեզ երկար չի ծառայի։ Պարտադիր պետք է աղբատարների ետևից ունենալ լվացող մեքենաներ։ Բակերում երբ շրջում ենք, երբեմն տեսնում ենք՝ երբ մեքենաները աղբը տանում են, մնացորդները փողոցի վրա են մնում»։
Ըստ Ավինյանի՝ եղածը կարելի է բավարար համարել, բայց՝ ոչ ավելի. «Երևանում աղբահանության մակարդակը մի քանի անգամ պետք է բարձրացնել»։

"The level of garbage collection in Yerevan should be increased." Tigran Avinyan
Tigran Avinyan, Deputy Mayor of Yerevan, addressed the issue of garbage collection in the capital at the procedural session.
He proposed to discuss the issue of equipment re-equipment, "Garbage trucks will not serve us for long. It is mandatory to have washing machines behind the garbage trucks. When we walk around the yards, sometimes we see that when the cars take away the garbage, the remains are left on the street."
Avinyan says the current situation can be considered sufficient, but not more, "The garbage collection level in Yerevan should be increased several times."