«Ուզում եմ հասկանալ՝ ջրանջատումները պլանայի՞ն, թե՞ վթարային են լինում». Տիգրան Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Մեկնարկել է Երևանի քաղաքապետարանի հերթական գործակարգավարական նիստը։ Փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը «Վեոլիա ջրի» ներկայացուցչից հետաքրքրվեց՝ Երևանում ջրանջատումները վթարայի՞ն են, թե՞ պլանային։
«Վերջին մեկ ամսվա ընթացքում պլանային ջրանջատում ընկերության կողմից չի իրականացվել։ Բոլոր ջրանջատումները իրականացվել են՝ վթարային աշխատանքներով պայմանավորված»,- նշեց «Վեոլիա ջուր» ընկերության «Երևան» շահագործման տնօրեն Մխիթար Գալստյանը։
Ըստ Գալստյանի՝ ամռանը ջրի քանակը խողովակներում ավելանում է, բայց հնամաշ լինելու պատճառով դրանք չեն դիմանում։

«Хочу понять, отключения воды плановые или аварийные?». Тигран Авинян (ВИДЕО)
Началась очередная процедурная сессия мэрии Еревана. Вице-мэр Тигран Авинян поинтересовался у представителя «Веолия Уотер», являются ли отключения воды в Ереване аварийными или плановыми.
«В течение последнего месяца компания не проводила плановые отключения воды. Все отключения воды были осуществлены в связи с аварийными работами", - сказал Мхитар Галстян, директор эксплуатации "Ереван" компании Veolia Water Company.
По словам Галстяна, летом количество воды в трубах увеличивается, но из-за износа они не выдерживают.